У Лондоні люди кинулися в парки, щоб в сонячні вихідні насолодитися гарною погодою, хоча уряд рекомендував населенню сидіти вдома. Британський прем'єр Борис Джонсон посилив заходи по боротьбі зі спалахом і фактично ввів режим суворої ізоляції.
«Людям дозволяється залишати свої будинки лише в деяких обмежених цілях», - заявив він, після чого назвав чотири основні причини, за якими громадяни можуть вийти на вулицю: купити предмети першої необхідності, раз в день зайнятися фізичними вправами, надати медичні послуги і піти на роботу, якщо це життєво важливо. Джонсон додав, що поліція буде забезпечувати виконання цих правил, розганяючи збіговиська людей і виписуючи штрафи.
Однак професор Школи бізнесу Університету Уорвік Нік Чейтер вважає, що вжитих заходів абсолютно недостатньо. Західні лідери подають «вельми неоднозначні сигнали», поступово закриваючи бари, ресторани, театри та школи. Чейтер закликав суспільство прислухатися до порад, щоб не допустити поширення Covid-19.
«Коли людям ввічливо і м'яко рекомендують щось зробити, не слід вважати, що вони обов'язково будуть прислухатися до цих порад, - сказав він. - Справа в тому, що у них підспудно виникає враження, ніби це не так вже й важливо. Будь це важливо, влада говорила б по-іншому. Адже ніхто не говорить: «Ми радимо вам не переходити вулицю на червоне світло, ми радимо дотримуватися правосторонній рух». Ні, нам просто кажуть, що ми зобов'язані робити так і так-то. А якщо ми так не робимо, ми порушуємо закон».
Західні країни з небажанням вводять драконівські заходи суворої ізоляції, які дуже швидко ввів Китай, як тільки там почався спалах коронавіруса. Замість цього уряду Британії, Німеччини та Австралії радять людям дотримуватися правил соціального дистанціювання, а компаніям - налагодити роботу персоналу на дому.
У вихідні дні натовпи людей кинулися на каліфорнійські пляжі, на маршрути для піших прогулянок і в парки, демонстративно ігноруючи розпорядження влади уникати близьких контактів один з одним. На знаменитий австралійський пляж Бонді приходили тисячі людей, поки влада в суботу не закрили його для публіки.
Депутат британського парламенту Ніл Койл розмістив в Твіттері знімок переповненого поїзда і заявив, що звернувся до уряду з проханням про кримінальне переслідування безвідповідальних роботодавців, які ризикують життям людей і нашою системою охорони здоров'я.
Обурені користувачі діляться в соціальних мережах знімками заповнених людьми вулиць та туристичних пам'яток, називаючи нехтуючими правилами "КОВІДіотами". Відпускники кинулися в віддалені райони, через що виникли побоювання, що маленькі місцеві лікарні швидко переповняться.
Однак Чейтер зазначає, що цього недостатньо. «У наявності величезний провал в спілкуванні, - сказав він. - Ми дивимося на Китай, ми можемо подивитися на Корею, і ми побачимо, що там стратегії реально працюють, що вони не просто теоретичні».
Китай вже повідомив про те, що нових випадків захворювань в країні немає. Правда, через такі заходи деякі жителі більше місяця не покидали свої квартири, а в економіці почався різкий спад.
Деякі європейські країни роблять більш дієві заходи, щоб уповільнити поширення вірусу. У Франції органи влади виписали тисячі штрафів за порушення заборони на всі поїздки, крім життєво важливих, і почали закривати все більше парків і пляжів.
Однак Чейтер вважає, що влада повинна зробити свої правила і рекомендації обов'язковими для виконання. І зробити це треба якомога швидше - поки не пізно, попереджає він.
Людям, відправленим по домівках, залишається працювати "на удалйонці", витріщатися у вікно або в телевізор і різко збільшувати свою активність в соціальних мережах.
Мы предлагаем недорого купить подписчиков в Одноклассниках, таким образом вы вы сможете быстро расскрутить свою группу в популярнейшей соцсети.