Наразі ж на сайті https://renessans-center.com ви дізнаєтесь про діяльність наркологічного центру СТИМУЛ, де ефективно борються з алкогольною, наркотичною і іншими видами залежності.
Вченим давно відомо, що зловживання алкоголем пов'язано з активністю області мозку, відомою як центральне ядро мигдалини. Однак які саме нейрони задіяні в подібній поведінці, залишалося неясним. Пошуком відповідей на це питання зайнялася команда дослідників з Університету Північної Кароліни.
Фахівці, про роботу яких розповідає Eurek Alert, зосередили увагу на популяції нейронів, що виробляють нейропептид нейротензін. Вони відносяться до більш великої групи нервових клітин, пов'язаних з тривогою і страхом.
В ході експериментів дослідники придушували у піддослідних самців мишей активність нейронів, що виробляють нейтротензін, не зачіпаючи при цьому інші клітини центрального ядра мигдалини. В результаті тварини рідше пили запропонований алкоголь.
На інших аспектах поведінки процедура ніяк не позначилася. Наприклад, миші не змінили своїх переваг по відношенню до інших рідин, наприклад, підсолодженою води або гіркого розчину хініну.
Дослідники також виявили, що лазерна стимуляція нейронів, що виробляють нейротензін, пригнічує парабрахіальне ядро біля стовбура мозку. Піддослідні тварини сприймали це як нагороду: вони проводили більше часу в тій частині клітини, де проводилася стимуляція, а також охоче виконували завдання, якщо отримували подібні винагороди. Крім того, лазерна стимуляція даних нейронів змусила мишей пити більше алкоголю і підсолоджених напоїв. Однак на солодку тверду їжу ця закономірність не поширювалася.
Оскільки досліджені нейрони активуються у відповідь навіть на невеликі дози алкоголю, вчені припускають, що вони грають особливо важливу роль в перших дослідах вживання алкоголю.
Тепер команда має намір з'ясувати, як тривале вживання алкоголю змінює активність нейронів, що виробляють нейротензін. Крім того, необхідно уточнити механізм зв'язку між миндалиной і парабрахіальним ядром. Автори сподіваються, що в майбутньому ця інформація допоможе розробити нові методи лікування алкоголізму.