Що варто враховувати, прийнявши рішення купити меблі на замовлення, щоб потім не втішати себе пляшкою вина або флакончиком з валеріаною? І як бути, якщо порушені строки договору купівлі-продажу? Кілька корисних порад:
Відгуки
Перше, на що варто звернути увагу при виборі компанії-виробника меблів - відгуки про неї в Інтернеті. Не полінуйтеся, пошукайте, що пишуть користувачі. У випадку компанії NSD-Group, про яку детальніше можна дізнатися на сайті https://nsdgroup.com.ua/uslugi/mebel/, ви побачите лише схвальні відгуки, і це не дивно, адже головні приоритети цієї компанії - відмінна якість, креативність, функціональність, індивідуальний підхід, демократична цінова політика.
Наявність негативних думок - це ще не біда, можна завжди бути бездоганним, але якщо негативу істотно більше позитиву, то варто доглянути інші варіанти.
Замірник
Вибрали компанію, викликали замірника. Зверніть увагу на пунктуальність і обов'язковість цього спеціаліста. Він як вішалка для театру, з нього все починається. Якщо він обіцяє передзвонити, приїхати, надіслати макет, але не з'являється, порушуючи домовленості, то чого ж чекати від інших представників продавця? До речі, добре якщо замірник приїжджає з професійними вимірювальними приладами, а не просто з рулеткою.
Договір
Замірник виявився сумлінним, вас все влаштувало, і ви готові підписувати договір. Уважно вивчіть умови його розірвання, терміни виготовлення замовлення і дуже ретельно перевірте відповідність того, що там прописано, тому, що ви обговорювали з продавцем, помилки можуть бути зроблені і не спеціально: розміри, матеріали всіх частин, назви кольорів, комплектація і т. Д . Якщо ви договір оформите, то потім не доведете, що хотіли стіл кольору «білий дуб з патиною», а не просто «білий дуб», як прописано в документах.
Додаткові витрати
Майте на увазі, що до ціни договору можуть додатися численні додаткові витрати, і краще дізнатися про них заздалегідь і зрозуміти, чи готові ви до них. Окремо, як правило, оплачується: доставка, підйом на поверх, збірка, підключення електротехніки (якщо це кухонний гарнітур), додаткові прорізи (наприклад, під розетки).
Додаткові затримки
Також приховані тонкощі можуть бути в пункті договору «Терміни виготовлення». Наприклад, вам сказали, що замовлення буде готовий через 45 робочих днів. Зверніть увагу, що традиційно обумовлені саме робочі, а не календарні дні.
Але, припустимо, ви це знаєте і розраховуєте, що приблизно через два місяці будете сидіти на новому дивані. Однак до обумовленого терміну може додатися час на доставку, а це до двох тижнів, а також час на складання, на складальників може бути черга, і вони не зможуть приїхати відразу, як меблі будуть у вас. А якщо ви замовили, наприклад, кухню з кам'яною стільницею, то останню теж доведеться почекати додатково. Її точні параметри вимірюють тільки після установки гарнітура, потім ще поки зроблять, привезуть, встановлять.
Так що якщо ви робите ремонт і вам потрібна нова кухня - краще потурбуватися її вибором, як тільки у вас почали віддирати старі шпалери, так як якщо це не готовий варіант з бюджетних магазинів, то отримаєте ви її в готовому вигляді місяця через три.
Отримання замовлення
Тут можливі варіанти. Спочатку розглянемо хороший сценарій - вам все привезли, як обіцяли. Перш, ніж підписувати акт про здачу-приймання і платити суму, що залишилася за покупку, уважно огляньте замовлення на предмет подряпин, відколів, потертостей і, звичайно, комплектації.
Хороші великі фірми можуть прийняти у вас претензію і пізніше, після початку експлуатації меблів, але від більш дрібних домогтися чогось, після того як ви підписалися під рядком «претензій не маю», вкрай важко. Якщо щось не влаштовує - відразу віддавайте назад і вимагайте заміни, вкажіть недоліки в акті здачі-приймання, уточніть, у кого можна дізнаватися про процес заміни бракованих деталей.