У великій кількості пропозицій легко заплутатися. Як же визначити, що саме підійде вашому будинку або офісу? Це нескладно, якщо розібратися в основних видах спліт-систем.
Ціни на спліт-системи
Ринок спліт-систем можна розділити на два сегмента. Якщо ви цікавитеся насамперед низькою вартістю техніки - до ваших послуг більший сегмент ринку, на якому представлені в основному численні китайські виробники. Пропоновані ними моделі - прості і досить надійні, але, як то кажуть, без надмірностей. У цьому контексті варто відзначити,що на пропоновані інтернет-магазином phenix.kiev.ua кондіцонери gree ціна досить доступна.
Інший, менший сегмент ринку пропонується тим покупцям, які вважають за краще максимально зручну в експлуатації техніку. Тут представлені моделі з інверторними системами управління, прилади з мінімальним рівнем виробленого при роботі шуму і тому подібна техніка категорії люкс. В основному це пристрої японського і корейського виробництва.
Що таке спліт-система кондиціонування повітря
Найперші моделі кондиціонерів представляли собою моноблок. Кондиціонери такого типу випускають до сих пір. Вони мають великі обмеження по потужності і можливостям розміщення в інтер'єрі. Сучасна спліт-система кондиціонування повітря - це зовнішній і внутрішній блоки, з'єднані трасою, і пульт управління. При наявності декількох внутрішніх блоків говорять про мульти спліт-системи.
Внутрішній блок розміщується в приміщенні і є випарним. Зовнішній блок встановлюється зовні будівлі і є компресорно-конденсаторним. Траса між блоками складається з ізольованих мідних труб для перекачування холодоагенту, сполучних електрокабелів і трубки для відведення конденсату. За рахунок поділу блоків спліт-система має більше можливостей застосування.
Про продуктивність кондиціонера
Продуктивність кондиціонера - найважливіший показник, який необхідно прорахувати наперед, перед вибором моделі. Він вказується в кіловатах.
Розрахунок продуктивності виконується з урахуванням обсягу приміщення, ступеня інсоляції, кількості проживаючих людей, наявності в приміщенні нагрівальних приладів і деяких інших параметрів. Спрощений калькулятор мінімальній потужності кондиціонера можна знайти на сайтах виробників і продавців техніки.
Які характеристики важливі при виборі кондиціонера?
Опитування показують, що до найбільш важливих характеристик користувачі відносять рівень шуму, економічність, зручність експлуатації і зовнішній вигляд.
- Рівень шуму. Зараз найбільш тихі моделі мають рівень шуму при роботі менше 20 дБА. Це дуже хороші показники, які з запасом перекривають санітарні норми. Всі самі тихі моделі відносяться до спліт-систем інверторного типу, у неінверторних мінімальний рівень шуму зазвичай не нижче 32 дБ.
- Економічність. Про цю характеристику можна судити за кількома показниками. Найпростіший варіант - дізнатися з паспорта кондиціонера клас його енергоефективності, вимірюваний від А +++ до G. На практиці сьогодні ви навряд чи зустрінете спліт-систему з класом енергоефективності нижче А. Моделі з енергоефективністю А ++ і тим більше А +++ - найбільш економічні.
- Зручність експлуатації. Сучасний кондиціонер зазвичай підтримує кілька режимів роботи, наприклад економічний (тихий) або, навпаки, інтенсивного охолодження приміщення. Тихий режим може бути доповнений відключенням всіх звукових сигналів і підсвічування. Є й більш складні алгоритми роботи, скажімо спеціальний нічний режим, в якому кондиціонер протягом ночі поступово знижує температуру в приміщенні на 2-3 ⁰С, в точності імітуючи нічне похолодання. А за годину до «підйому» температура повітря знову підвищується до комфортної для неспання.
- З новітніх «фішок» варто згадати різноманітні системи інтелектуального контролю за якістю мікроклімату в приміщенні. У таких випадках кондиціонери можуть бути оснащені процесором і зовнішніми датчиками, реєструючими, наприклад, рух людей в кімнаті. Завдяки їм кондиціонер точно «знає», скільки людей знаходиться в приміщенні, і коригує свою продуктивність, а в деяких випадках - і напрямки потоків повітря, щоб не спрямовувати їх на людей. Якщо в кімнаті нікого немає, то система переходить на знижену потужність.