Вибір пластикового вікна: 7 простих перевірок

Заміна старих дерев'яних конструкцій вікна на нові металопластикові - це важливий і відповідальний захід, адже нові вікна встановлюють не на один-два роки, а, як мінімум, на пару десятків років. Тривала і успішна експлуатація вікон визначається їх якістю.

Вікна повинні забезпечити тепло і затишок в домі, комфортне природне освітлення, захистити від шуму міського середовища, бути простими і зручними для догляду і функціональності. Саме такі конструкції можна замовити по посиланню окна Днепр, "Фабрика комфорта" пропонує по доступній вартості якісні пластикові вікна, а також скління балконів і лоджий, установку вхідних дверей, жалюзі і рольставень.   

Наша стаття допоможе вам дізнатися основні характеристики якісного металопластикового вікна і зробити правильний вибір.

Сертифікат якості

Сертифікат гарантує, що продукт відповідає високим стандартам і параметрам якості, високотехнологічність виробництва і контроль властивостей і характеристик на кожному етапі виробництва.

Віконний профіль

Це перше, на що потрібно звернути увагу при покупці нових металопластикових вікон. Існує кілька світових лідерів виробників віконного профілю з ПВХ, головна відмінність продукції цих компаній в рецептурі виробництва пластику.

Процес виготовлення профілю полягає в пропущенні нагрітого полівінілхлориду через спеціальну форму. Готовий профіль є порожнистим і за допомогою перемичок розділений на камери, так звані повітряні подушки. Кількість таких камер і визначає теплоізоляційні характеристики профілю і вікна в цілому. Чим вище кількість камер, тим тепліше. Визначиться з кількістю камер необхідно виходячи з кліматичних умов вашого регіону. Будівельні норми допускають використання не менше трикамерні профілю для житлових приміщень. Для нежитлових приміщень ідеально підійде двухкамерная профільна система.

​​Справжність профілю

ПВХ-профіль додатково армують, встановлюючи металевий каркас, як правило, в найширшу центральну камеру. Це дозволяє профілем витримувати велике навантаження, адже сам по собі ПВХ не впорається з навантаженням. Метал для армування повинен бути товщиною не менше 1,5 мм.

Найкращий матеріал для армування - оцинкована сталь. Іноді для цих цілей використовують просту сталь, але є ймовірність виникнення червоних патьоків біля водовідведення з часом. Зазвичай використовують замкнутий контур п-подібного перетину, хоча допустимо і квадратний перетин. Важливим параметром є ширина профілю. Вона залежить від камерності і повинна бути 57-63 мм для трикамерні профілю і до 70 мм - для п'ятикамерного.

Фурнітура для вікон

За весь термін експлуатації віконні стулки відкриваються і закриваються не менш 50 тис.раз, отже, якісна фурнітура - це запорука тривалої і комфортної експлуатації вікна. Віконна фурнітура є складним механізмом, який включає в себе більш ста елементів і забезпечує щільне прилягання стулки до рами, відкриття і закриття вікна в різних режимах.

Якісна фурнітура не може коштувати дешево! За низькою ціною пропонують фурнітуру з м'якого металу або частково з пластмаси, яка буде вимагати постійного регулювання, а згодом (нетривалим) і повної заміни.

Склопакет

Склопакет є системою з декількох стекол, між якими розташовані герметичні камери. Склопакет також як і профіль, відповідають за тепло- і звукоізоляційні характеристики вікна. При виборі склопакета зверніть увагу на:

  • Товщина скла повинна бути не менше 4 мм (досить часто, недобросовісні фірми підсовують «трієчку» замість скла в 4 мм);
  • Для надійного захисту вашого будинку від холоду необхідно використовувати склопакет хоча б на дві камери;
  • Можливе використання триплекса - скла, яке складається з декількох шарів, ламінованої ДСП спеціальною плівкою розташованої між склом. Таке скло є безпечним. Спеціальна плівка при сильному ударі утримує скло і не дозволяє розлетітися на осколки 

Ущільнювачі

Ущільнювач розташований по обидва боки по краю склопакета і на стику між стулкою і рамою. Найбільш поширений ущільнювач чорного кольору, але можливі, білий і сірий кольори. Виготовляють ущільнювачі з гуми, силікону, каучуку або резинопластика. Найбільш ефективним є ущільнювач, виготовлений на основі полімерів системні рішення і вкатанним в ПВХ.

Монтажний шов

Для правильного облаштування монтажного шва при установці вікна необхідно дотримуватися нормативної відстані від рами до стіни, яка повинна знаходитися в діапазоні 1,5-5 см. Монтажний шов є прошарком між холодною стіною і теплою рамою, він складається з монтажної піни, стрічок ущільнювачів і герметиків . Існує спеціально розроблена монтажна піна для вікон, яка в свою чергу ділиться на звичайну піну і зимову.

Заповнювати монтажний шов необхідно акуратно, не допускаючи виникнення пустот. Зрізати застиглу піну з вуличною боку заборонено, адже при зрізанні відкриваються гігроскопічні пори, волога потрапляє всередину і поступово руйнує піну. Використання спеціальних опорних колодок з дерева або пластика, просоченого антисептиком, дозволяє домогтися герметичності монтажного шва, надати додаткову стійкість і захистити від деформації.

На конструкції вікна і віконних укосах не допускається наявність слідів від монтажної піни. Якщо сліди є, це означає, що захисна плівка була знята до установки вікна, а це неприпустимо.