Навіщо дитині потрібне малювання

Малювання - це одне з найперших проявів особистості людини. Нехай спочатку малюнки дитини схожі на безформні "каляки-маляки" і часто, як нам здається, не мають зовсім ніякого сенсу. Але саме вони демонструють розвиток мозку маленької людини і відображають його безпосередню працездатність.

Малюнок - це результат посередництва між мозком і руками. Малюючи, дитина вчиться знаходити і вловлювати цей зв'язок, тренується управляти своїми руками і, звичайно ж, розвиває моторику. Згодом малюнки почнуть набувати сенс, сюжет, продуману колірну гамму, що може показати почуття, емоції і думки дитини.

Підростаючий малюк пізнає цей світ постійно, і кожен день отримує все нову і нову інформацію. Малювання допомагає йому цю інформацію впорядкувати, показати його розуміння світу і складається картинку. Також через малювання здійснюється безпосередня оцінка цього світу, систематизація отриманої інформації і ставлення до дійсності, пропущеннуе через призму дитячого сприйняття.

Отож, малювання дитині надзвичайно потрібне, а ось джерело, де ви дізнаєтесь про школу-майстерню 33art, саме там допоможуть у повній мірі розкрити образотворчі навики вашого малюка.  

Малювання це - повноцінний розвиток 

Розповімо, як на що впливає, і що розвиває звичайне малювання.

  • Формується самоідентифікація, самовираження у дітей - «Я той, хто малює!». Важливо, що дитина не тільки той, хто «хоче або не хоче», а ще й той, хто «вміє щось, і робить!».
  • Під час малювання активні і права, і ліві півкулі мозку. Більш активно створюються міжпівкульні зв'язки.
  • Коли дитина малює, вона отримує малюнок - кінцевий, видимий усіма результат діяльності. Виробляється орієнтація на результат! Якщо ж дитина, для прикладу, грається з іграшками, видимого результату цієї діяльності немає, крім розкиданих іграшок.
  • У дитини з'являється більше інтересів. Адже часті причини капризів дітей - це «Нічого робити!» або «Я не вмію!». Дитина в процесі занять вчиться керувати своїм часом. «Я можу себе чимось зайняти» - для дитини це важливо!
  • Якщо дитина малює, у неї формується творчий підхід до життя. Дитина починає розуміти, що кожен по-своєму сприймає, перетворює і висловлює в своїх творах те, що бачить або відчуває. Дитина, спостерігаючи це у себе, у своїх друзів і на картинах відомих художників, вчиться бачити нескінченну кількість варіантів, а значить, пізнає різноманіття світу.
  • Збільшуються можливості дитини. У дітей, які займаються малюванням, швидше розвивається візуальне сприйняття інформації. Відзначають, що людина з розвиненим візуальним сприйняттям прогнозує свою діяльність більш ефективно. Їй легше приймати і знаходити рішення, запам'ятовувати щось, тому він більш ефективний, особливо, якщо розвивати і інші канали сприйняття.
  • В результаті занять напрацьовуються нові стратегії поведінки і безліч нових поведінкових реакцій. Порівняйте, «Я відчуваю» і «Я бачу» або «Я відчуваю, бачу і роблю». Різні відношення до реальності, до життя, і до своїх дій!
  • Заняття живописом також є важливим елементом підготовки до школи, розвиває увагу, мислення, уяву, дрібну моторику, здатність порівнювати і узагальнювати, просторовий інтелект.
  • Поступово розвивається посидючість, дисциплінованість, так як дитина виконує свою роботу якийсь час, сидячи за столом, і робить це з інтересом.
  • При малюванні вдосконалюється вміння концентруватися на одній меті в своїй діяльності і доводити справу до кінця.
  • Важливо! Дитина перестає боятися помилок. Живопис - це суцільний експеримент, і помилок в ньому бути не може за визначенням. Будь-які результати - позитивні, оскільки з «помилки» можна завжди зробити щось дивовижне. «Помилка» - це початок нового експерименту. Значить, дитина творчо підходить до справи, розвиває креативність, і, отже, стає більш успішним у навчанні.
  • Якщо ми обговорюємо різноманітні характеристики твору, нюанси виконання, то тим самим, ми розвиваємо у дитини мова, вміння спілкуватися. Живопис, і сама по собі, є засобом спілкування. Дитина вчиться передавати свої почуття, стану, своє розуміння світу через малюнок.