7 речей, які автомобілісти не повинні робити з автоматичною коробкою передач

Водіння автомобіля з автоматичною коробкою передач простіше, на відміну від водіння на машині з механічною трансмісією, де все набагато складніше. На щастя, більшість сучасних автомобілів оснащуються автоматичною коробкою і з кожним роком все більше людей купують автомобілі з АКПП. Але чи знаєте ви, що потрібно користуватися автоматичною коробкою передач, дотримуючись певних правил, щоб не вбити коробку?

Так-так, вбити її набагато легше, ніж «механіку». Якщо подібне трапиться, ви будете в шоці від вартості її ремонту. У цьому, звичайно, головний мінус «автомата». Зрештою, багато залежить від кваліфікації і добросовісності майстрів, а на сайті AKPP1.com.ua видізнаєтесь де у Києві і Вишневому можна швидко, якісно і без зайвих переплат погагодити АКПП. 

Ось головні правила, яким ви повинні слідувати, щоб не поламати автоматичну коробку в своєму авто.

Ніколи не перемикайте ручку автоматичної коробки, поки автомобіль повністю не зупиниться

Пам'ятайте, що якщо ви будете перемикати автоматичну коробку під час руху машини, то ви значно навантажите її, оскільки автоматична трансмісія отримає навантаження, сповільнюючи ваш автомобіль. В цьому випадку краще використовуйте для цього гальма і тільки після повної зупинки перемикайте селектор або ручку АКПП в необхідний вам режим.

Ніколи не рухайтеся по схилу на нейтралці

Багато автолюбителів вважають, що на автомобілі з автоматичною коробкою передач можна без шкоди коробці (як на механіці) з'їжджати зі схилу на нейтральній передачі. Але якщо ваша мета - якомога довше зберегти автомат у вашій машині, то ні в якому разі не робіть цього.

Вчасно міняйте трансмісійне масило в АКПП

Коли ви міняли останній раз масло в двигуні? А в автоматичній коробці передач? Якщо на питання по двигуну, напевно, легко відповість майже кожен автолюбитель, то питання з коробкою багатьох водіїв введе в ступор. Дивно, що в світі є величезна кількість людей, які не знають, що в автоматичній коробці потрібно міняти мастило.

І це при тому, що, як правило, автовиробник вказує на це в керівництві до машини або в регламентних роботах в сервісній книжці. Так що, якщо не хочете вбити «автомат» в своєму авто, швидше біжіть в автомагазин, купуйте хорошу «трансміссіонку» для АКПП (не забудьте подивитися, які рідини рекомендує заливати автовиробник) і вирушайте в сервіс на заміну масла в коробці.

Що робити, якщо автовиробник вказав в керівництві, що мастило в коробці залито на весь термін служби? Можете, звичайно, послухати автовиробника і дилера, який вам обов'язково це підтвердить, розхвалюючи невбивану коробку в вашому автомобілі. Багато в цей момент навіть починають думати, що їх машина - ідеал і досконалість. Але якщо не вірите в вічний двигун, в чудеса, в ворожок і т. п. І не хочете розлучитися з сумою, яку можна порівняти з сімейної поїздкою за кордон, віддавши ці гроші на ремонт автоматичної коробки, тоді не слухайте автовиробника і дилера. Фахівці рекомендують міняти мастило кожні 60 000-75 000 км.

Не вмикайте паркінг, поки машина не зупиниться

Ще одна погана звичка багатьох власників автомобілів з автоматичною коробкою. Йдеться про поспіх на парковці, коли автовласники ставлять автомат на «паркінг», не дочекавшись, поки автомобіль повністю зупиниться. Пам'ятайте, що ця звичка негативно впливає на коробку і просто-напросто може вбити її в короткий термін.
 
При зупинках на світлофорі не вмикайте нейтралку

Багато хто вважає, що, включивши на світлофорі нейтральне положення коробки передач, вони заощадять паливо. Почасти це так. Але чи знаєте ви, що ваша економія палива не варта того, щоб незабаром перебрати коробку автомат? Так що позбудьтеся цієї звички, якщо ви, наприклад, звикли на механічній коробці передач стояти на світлофорі з включеною нейтралкою. Пам'ятайте, що автоматична трансмісія - це не «механіка». І тут діють інші правила.
 
Буксируйте автомобіль правильно

Якщо ваша машина зламалася, то забудьте про звичайний буксир, якщо вона оснащена АКПП. Якщо, звичайно, вам небайдужий стан коробки. В цьому випадку у вас два варіанти. Перший: викликати евакуатор. Другий: буксирувати автомобіль так, щоб провідні колеса були підняті.
 
Правда, останній варіант небажаний, оскільки, наприклад, якщо ваша машина передньопривідна, вам доведеться підняти передні колеса. У цьому випадку вся вага автомобіля переміститься на задні колеса. В результаті при буксируванні машини в сервіс задня підвіска отримає перевантаження, що може привести до її пошкодження.

Не заводьте двигун машини на нейтральній передачі АКПП

Якщо не хочете швидко зносити автомат в своїй машині, радимо запускати машину тільки в режимі паркінг і тільки після запуску переводити ручку АКПП в режим «Драйв» (D).