Астма, атеросклероз, діабет: найбільш небезпечні хронічні захворювання при COVID-19

Станом на 27 квітня по всьому світу коронавірусом нового типу захворіли понад 2,97 млн ​​осіб. Багато заражених видужують, але понад 206 тис. чоловік померли від ускладнень, до яких призводить захворювання.

При цьому ускладнення, пов'язані з COVID-19, можуть вражати різні органи людського тіла - від легенів і серця до нирок і печінки. Тому захворювання, пов'язані з ними, можуть зіграти вирішальну роль в битві з коронавірусів. Хто ж схильний до найбільшого ризику?

Дослідження історій пацієнтів, які заразилися коронавірусом нового типу, показали, що у літніх пацієнтів і людей з раніше існуючими захворюваннями важкі симптоми виникають частіше, ніж у здорових людей у ​​віці до 45 років.

Тим часом, зі звіту про характеристики пацієнтів з Національного інституту охорони здоров'я Італії, опублікованого 17 березня, видно, що у 99% пацієнтів з COVID-19, які померли на території країни, було принаймні одне захворювання. Майже 50% померлих пацієнтів мали три раніше існуючих захворювання.

Це дослідження показує, що коронавірус нового типу може бути небезпечний не тільки для літніх людей, а й для пацієнтів у віці до 45 років, які страждають хронічними захворюваннями.

Серед захворювань, які становлять найбільшу загрозу для пацієнтів з коронавірусів нового типу, вчені називають хвороби серця, проблеми з кров'яним тиском, діабет і різні захворювання дихальних шляхів.

Легені

Відомо, що коронавірус нового типу найчастіше становить небезпеку для легенів - частими симптомами захворювання вважаються задишка, кашель і утруднене дихання.

COVID-19 небезпечний для людей з хронічними респіраторними захворюваннями, такими як астма, муковісцидоз, хронічна обструктивна хвороба легень, алергія, а також для людей з пошкодженням легенів, пов'язаних з курінням. Навіть легкі випадки застуди або грипу можуть погіршити становище, збільшуючи шанси на потрапляння в лікарню.

При зараженні вірус SARS-CoV-2 провокує запалення слизової оболонки легень і роздратування нервових закінчень в ній. Крім того, інфекція здатна викликати запалення повітряних мішечків у легенях, альвеол. Це може привести до пневмонії - захворювання, при якому легке наповнюється рідиною.

Серце

Захворювання серцево-судинної системи, таке як високий кров'яний тиск - або гіпертонія - сприяє виникненню атеросклерозу, в результаті якого на стінках кровоносних судин людини утворюються щільні бляшки з жирових і тканинних волокон. Якщо одна з цих бляшок руйнується, вона може заблокувати кровоносну судину, що призводить до серцевого нападу або інсульту.

При коронавірусі нового типу по всьому організму людини поширюється запалення, яке може стати причиною розриву бляшки. Цей процес може відбуватися навіть у людей, у яких раніше не були зафіксовані будь-які серцево-судинні захворювання - наприклад, у пацієнтів з діабетом, який може стимулювати атеросклероз.

Нирки і печінка

Пацієнти з хронічними захворюваннями нирок і печінки (наприклад, гепатитом) також входять до групи підвищеного ризику. При цьому вчені точно не знають, як саме вірус SARS-Co-2 впливає на ці життєво важливі органи.

Загальне уявлення про цей процес виглядає так: при ураженні легенів серцевому м'язу доводиться працювати старанніше, щоб забезпечити киснем весь організм - і він не завжди справляється з цим завданням. Додаткове навантаження на серце і недостача кисню може привести до різних негативних наслідків для внутрішніх органів - аж до поліорганної недостатності і летального результату.

Діабет

Діабет більшість лікарів називають захворюванням, яке призводить до збільшення ризику смерті від COVID-19. Справа в тому, що вірусні інфекції підсилюють запалення в організмі пацієнтів з діабетом і підвищують ймовірність окислення крові - стану, що становить небезпеку для життя людини.

Імунна система

Коронавірус нового типу становить небезпеку і для людей з імунною системою, ослабленою в результаті таких як захворювань, як ВІЛ і СНІД.

До групи ризику також входять пацієнти, які проходять курс інтенсивної терапії для лікування лейкемії або лімфоми, і ті, хто недавно пережив трансплантацію кісткового мозку.

Карантин все ощутимее бьет по карману рядовых украинцев. Узнайте по материалам my-obolon.kiev.ua, каким образом можна уладить финансовые проблемы простому обывателю, безболезненно пережить этот непростой кризисный период.