Агресивні заходи щодо припинення поширення коронавіуса, вжиті Китаєм, дозволили перемогти перше нашестя COVID-19, пишуть дослідники з Університету Гонконгу. Однак не можна недооцінювати небезпеку другої хвилі.
«Не дивлячись на те, що ці заходи скоротили число інфікованих до дуже низького рівня, без появи масового імунітету до COVID-19 випадки зараження можуть легко поширитися знову, якщо знову відкриються підприємства, фабрики та школи, особливо з огляду на підвищений ризик імпорту інфекції з-за кордону , оскільки COVID-19 поширюється по всьому світу», - каже професор Джозеф Ву, один з керівників дослідження.
Зараз в Китаї індекс репродукції COVID-19, який показує скількох людей зможе заразити один вірусоносій, значно впав, і якщо раніше становив 2-3 людини, то зараз до 1. Втім, попереджують вчені, за умови повернення до звичного життя, цей показник неминуче зросте. Необхідний всебічний контроль, і поки не створять ефективну вакцину, розслабятись ніяк не можна.
Варто зазначити, що пандемія боляче вдарила по фінансовому становищі простих людей, і чому зараз стали досить популярними мікрозайми на карантині розповідає видання gazeta.ua .
Аналіз гонконгських учених ґрунтувався на даних про підтверджені випадки коронавируса, зібраних в Пекіні, Шанхаї, Шеньчжені, Веньчжоу і десяти провінціях крім Хубей, де число заражених було найбільшим. Вони прийшли до висновку, що заходи щодо забезпечення контролю повинні пом'якшуватися дуже поступово. Це оптимальна стратегія, якої слід дотримуватися до того, як з'явиться і буде поширена ефективна вакцина.
Якщо індекс репродукції SARS-CoV-2 зросте вдруге, збиток для здоров'я громадян та для економіки буде більшим, ніж в перший раз, попереджають дослідники.
Думку гонконгських колег поділяють і науковці з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, в якій автори змоделювали розвиток ситуації з поширенням коронавируса в різних умовах. Заходи обмеження слід продовжити, щоб відстрочити другу хвилю до жовтня і вирівняти криву заражень.