У Швеції почнуть виплавляти сталь без емісії СО2

На сталеливарну промисловість в світі припадає близько 7% викидів CO2. Очікується, що до 2050 року зростання світового населення і зростаюча урбанізація викличуть зростання світового попиту на сталь. Таким чином, вуглецевий слід в сталеливарній промисловості стане серйозним викликом для Європи і решти світу.

У 2016 році шведські компанії SSAB (найбільший виробник сталі в Північній Європі), LKAB (найбільший в Європі виробник залізної руди) і Vattenfall (один з найбільших в Європі виробників електроенергії) прийняли рішення створити спільне підприємство для просування ініціативи HYBRIT, метою якої є розробка і впровадження технології виплавки чавуну без використання вуглеводневої сировини і емісії вуглекислого газу. Вона полягає в тому, щоб замінити вугілля і кокс при виплавці чавуну відновленням заліза воднем, завдяки чому в ході процесу буде виділятися не вуглекислий газ, а звичайна водяна пара.

У Швеції є всі умови для здійснення цього проекту: доступ до електрики з відновлюваних джерел, видобуток високоякісної залізної руди та передова спеціалізована сталеливарна промисловість. Додатковим кроком буде розгляд можливості розширення проекту HYBRIT з метою охоплення Фінляндії.

Тим часом, перша фаза проекту успішно завершена. Компанія SSAB перейшла до наступного етапу: від підготовки техніко-економічного обґрунтування до розробки експериментального виробництва. Будівництво виробничих потужностей в шведському місті Лулео почалося в червні 2018 року.

Ще до переходу на поновлювані джерела енергії компанія SSAB має намір скоротити викиди вуглекислого газу в Швеції на 25% за рахунок запланованої на 2025 рік модернізації доменних печей в місті Окселёсунд (Швеція), а в період з 2030 За 2040 роки - на заводах в Лулео (Швеція ) і Раахе (Фінляндія).

Мета полягає в тому, щоб до 2026 року почати виробничий процес без використання вуглеводневого палива і практично повністю припинити викиди вуглекислого газу 2045 р Успішно реалізувавши ініціативу HYBRIT, ми зможемо спільними зусиллями скоротити викиди CO2 в Швеції на 10%, а в Фінляндії - на 7%.

На сайте chelpipe.ru вы найдете информацию о производственной группе ЧТПЗ. Этот трубопрокатный завод в своей деятельности реализует философию белой металлургии - самой передовой технологии, в полной мере отвечающей всем самым требовательным мировым стандартам, и запросам современного рынка.