Що слід знати про різновиди нержавіючого листа в залежності від типу механічної дії на його поверхню?
Сьогодні листи з нержавійки затребувані на українському ринку металопрокату. Крім одного з ключових параметрів - використовуваної при виготовленні такого листового прокату марки сталі - варто приділити увагу питанню обробки поверхні. Адже це також впливає на характеристики листів, сферу їх застосування і вартість. Давайте розберемося, які відмінності існують в залежності від типів обробки і механічного впливу на поверхню нержавіючих листів.
Не все дзеркало, що блищить
Поверхню листа можна обробити двома способами. Залежно від цього отримують два типи металопрокату:
- З матовою поверхнею. Для її отримання лист шліфують абразивними засобами. Такий спосіб найбільш поширений внаслідок дешевизни його використання. Сфера застосування виробів досить широка - багато галузей промисловості, виробництво інструментів і кухонного начиння.
- З дзеркальною поверхнею. Потрібна ретельна механічна поліровка на спеціальному обладнанні. Такий, відполірований до дзеркального блиску, листової нержавіючої металопрокат застосовують в архітектурі і дизайні для створення декоративних елементів і фасадних конструкцій.
Коли фактура визначає властивості
Використання нових технологій дає можливість отримати різну фактуру листового металопрокату. Залежно від використовуваного способу розрізняють листи:
- Просічно-витяжні. На поверхні робляться наскрізні насічки з певним кроком. Далі вироби витягують, а на прорізаних місцях внаслідок розтягування утворюються осередки. В результаті лист стає більш міцним, але має меншу вагу. Сфера застосування - сходові прольоти, майданчики, вентиляційні заслінки, армуючі конструктивні будівельні елементи.
- Рифлені. Симетричні опуклі смуги дозволяють створити антиковзну поверхню. Такий настил використовується у виробничих приміщеннях для облаштування ступенів, робочих місць і майданчиків.
- Перфоровані. Такий елемент декору може відрізнятися формою і розміром отвору, формуючи єдиний візерунок.
- Декоровані. Матеріал прокочують по спеціальній рельєфній поверхні. Так отримують листи, в яких одна сторона текстурована, а інша - ні. Застосовують такі фактури в автомобілебудуванні, меблевому виробництві, виготовленні посуду і декоруванні інтер'єру.