Городники, ведучи постійну боротьбу зі шкідниками та хворобами рослин і дотримуючись рекомендацій популярних видань, використовують різноманітні ефективні засоби захисту рослин, які можна придбати в інтернет-магазині https://sevenmart.com.ua/, втім їх викорисання потребує спеціальних знань, задля уникнення небезпеки сврєму здоров'ю і довкіллю. Як правильно використовувати засоби захисту овочевих і плодових культур?
Відмінність пестицидів від агрохімікатів
- Пестициди - хімічні речовини і препарати, вони використовуються для боротьби з шкідниками і хворобами рослин і тварин, бур'янами, для регулювання росту рослин, видалення листя і підсушування рослин.
- Агрохімікати - добрива, кормові добавки, призначені для живлення рослин, регулювання родючості грунтів і підгодівлі тварин.
Садівникам, городникам потрібно знати, що застосування пестицидів і агрохімікатів в умовах особистих підсобних господарств, садівничих товариств регламентовано наступним документом - це СанПіН 1.2.1077-01 «Гігієнічні вимоги до зберігання, застосування і транспортування пестицидів і агрохімікатів» і Державним каталогом пестицидів і агрохімікатів, дозволених до застосування на території нашої країни, де дозволені до застосування препарати зареєстровані під літерою «Л». Інші пестициди призначені для сільськогосподарських підприємств.
Токсичність отрутохімікатів залежить від їх хімічної структури, фізико-хімічних властивостей, тривалості впливу та шляхів надходження в організм. В організм людини хімікати надходять через дихальні шляхи, шкіру, шлунково-кишковий тракт, слизові оболонки.
Яких засобів садової хімії варто уникати, які з них вважаються найбільш небезпечними
Найбільш небезпечними є пестициди, тому ними не можна обробляти рослини, які вживають в їжу сирими: салати, зелень, листову буряк, цибуля, часник, зелений горох і т.п. Ягідні чагарники, суницю і фруктові дерева обробляють до цвітіння, щоб отрути не були в зав'язі.
Необхідні запобіжні заходи
Необхідно дотримуватися встановлених правил застосування, тоді і буде забезпечена безпека використання пестицидів. Слід строго дотримуватися інструкції і купувати засоби захисту рослин в спеціалізованих магазинах, зокрема в sevenmart.com.ua, віддаючи перевагу товарам відомих фірм.
Необхідно також дотримуватися правил особистої гігієни і використовувати захисні засоби, щоб уникнути отруєння. Між обробкою рослин ядохимикатом і збором врожаю повинно пройти строго певний час, за який цей препарат повністю виведеться з рослини. Тільки тоді можна отримати екологічно чисту продукцію.
Є кілька простих правил, яких необхідно дотримуватися.
- Робота з пестицидами повинна проводитися в ранній ранковий (до 10 годин) або вечірній (після 18 годин) час, в безвітряну погоду з використанням засобів індивідуального захисту шкірних покривів і органів дихання, зазначених в інструкції (рекомендаціях) щодо застосування кожного конкретного препарату.
- Тривалість роботи з пестицидами на особистих ділянках не повинна перевищувати однієї години.
- Для внесення розчинів пестицидів повинні використовуватися тільки обприскувачі ранцевого типу, мають штангу не коротші 1,2 м.
- Не можна використовувати посуд (ємності) для харчових продуктів і питної води.
- Під час обробок не можна пити, курити і приймати їжу.
- Для захисту рук при роботі з пастами і рідкими розчинами пестицидів слід надягати технічні гумові рукавички з трикотажною основою (забороняється використання медичних гумових рукавичок), на ноги краще надягти гумові чоботи, очі захистять окуляри. Також рекомендується надіти спецодяг і респіратори типу «пепесток».