Наївна віра в зазначені характеристики
Щоб зробити свій товар більш привабливим, багато виробників LED-ламп завищують їх характеристики (особливо, якщо мова йде про маловідомі китайські бренди). Наприклад, на упаковці вказана потужність 8 Вт і еквівалент лампі розжарювання 60 Вт. Але на ділі ви швидше за все отримаєте світловий потік як від 40-ватної лампочки! Так що вибирайте потужність з запасом, а точніше з «перезакладкою» на несумлінність виробника. У іменитих виробників зазвичай з характеристиками все добре.
Неправильний вибір колірної температури
Ви напевно в курсі, що крім потужності світлодіодної лампи, на їх упаковці вказують колірну температуру в кельвінах. Або хоча б тон - наприклад, «теплий білий». Ми часто не надаємо значення цим параметром, а насправді він дуже важливий.
Наприклад, той самий теплий білий (2700-3500 К) ідеальний для житлових просторів: він сприяє розслабленню, створенню затишної атмосфери. Холодний (від 5000 К) краще підійде для офісів, оскільки стимулює розумову діяльність і дозволяє зосередитися. Між цими тонами - нейтральний, тобто універсальний. Вибирайте температуру в залежності від призначення приміщення, яке хочете освітити.
Неправильний вибір типу світлодіодних ламп
Тут ситуація не має ніякого відношення до світлодіодів. Просто, купуючи нову лампу розжарювання замість перегорілої, ми просто беремо «таку ж». З LED-моделями ситуація все ж інша: вони сприймаються як альтернатива, новий клас. Тим часом, світлодіодні лампи, як і розжарювання, можуть мати різну форму: куля, груша, свічка і т. д.
Якщо у вас в світильнику використовуються грушоподібна лампа тієї ж потужності може просто не вміститися в плафон. Трапляються і зворотні ситуації: наприклад, у вас перегоріла настільна лампа, і ви замість кулі купили свічку. В результаті вона буде вилазити за межі плафона і світити в очі. Резюме: намагайтеся вибрати той же тип ламп, що у вас був встановлений в світильнику спочатку.
Купівля занадто дешевих ламп
Світлодіодна лампа виглядає просто, але насправді її конструкція складна. Термін служби такого виробу сильно залежить від якості світлодіодів, пайки, наявності системи охолодження. Тобто при бажанні можна зібрати і дуже дешеву лампу, але ресурс її буде сильно обмежений.
Хороша LED-лампа не повинна коштувати дешевше 40 грн. в роздробі, якщо мова не йде про акційні товари або оптові покупки. Детальніше про різницю між дешевими і якісними лампами нам розповідав експерт однієї з компаній-виробника.
Використання ламп в світильниках з диммером
У приладах освітлення популярною функцією залишається плавне регулювання. Для цього використовують диммери, регулятори потужності. З диммером може працювати будь-яка лампа розжарювання, але світлодіодні лампи, як правило, таку можливість не підтримує.
Якщо вам принципово потрібне світло з функцією регулювання, зверніть увагу на спеціальний значок або напис на упаковці. Такі зазвичай трохи дорожче звичайних.