Новий графеновий карбон буде в три рази дешевшим і він змінить автопром

Незважаючи на свою міцність і легкість вуглеволокно залишається занадто дорогим у виробництві матеріалом, щоб його використовувати в масовому автопромі. Новий метод, запропонований американськими вченими, дозволяє знизити витрати в 3 рази і посилити волокна графеном.

Если вы не знаете как снять прикипевший тормозной диск, ознакомтесь с подробной инструкцией на сайте gazone.com.ua. Здесь же вы сможете выгодно заказать качественные автозапчасти для грузовых, легковых автомобилей, автобусов, сельскохазяйственной и спецтехники.

Десятиліттями вуглецеве волокно застосовувалося в авіабудуванні. Довгі нитки атомів вуглецю товщиною менше людської волосини, легкі і міцні, виявилися ідеальним матеріалом для виготовлення літаків. Сьогодні воно продається приблизно за $ 33 за кілограм - занадто дорого для виробництва бюджетних автомобілів. Тим часом, застосування вуглеволокна в масовому автомобілебудуванні може істотно знизити вагу машин, їх вартість і збільшити безпеку.

Дослідницька команда, що складається з учених Університету Пенсільванії, Ок-Ріджської національної лабораторії США, бельгійської компанії Solvay і американської Oshkosh хоче скоротити вартість вуглецевого волокна в три рази, до $ 11 за кілограм, внісши зміни в виробничий процес. Це дозволить знайти матеріалу нове застосування, в тому числі, в автомобілебудуванні. Крім того, дослідження команди можуть знизити вартість виробництва інших видів вуглецевих волокон, деякі з яких продаються сьогодні за ціною до $ 2 тис. за кілограм.

90% вуглеволокна виготовляється з поліакрилонітрила, але процес вимагає величезної кількості енергії. Спочатку нитки слід нагріти до 200-300 градусів Цельсія, потім ще раз, але вже до 1200-1600 градусів, щоб перетворити в вуглець. І, нарешті, до 2100 С, щоб молекули набули належне положення. Без цього у матеріалу не буде потрібної міцності і жорсткості.

Додавши незначну кількість графену - всього 0,075% маси - на першому етапі процесу виробництва, вчені змогли створити вуглеволокно, міцність якого на 225%, а жорсткість на 184% вище, ніж у створеного звичайним способом волокна з поліакрилонітрила. Ці результати дозволяють сподіватися на те, що, використовуючи добавки, можна буде прибрати з процесу виробництва вуглеволокна як мінімум один етап нагріву, а другий нагрів зробити значно менш енергоємним. Матеріал в результаті буде з тими ж характеристиками, що і при поточній технології виробництва.

Для того щоб переконатися в працездатності нового методу і розібратися в причинах такого впливу графена, вчені провели моделювання та ряд експериментів. Вони підтвердили початкові розрахунки і пояснили, чому поліакрилонітрил з вкрай малою добавкою графена так себе веде.