Двері з масиву: переваги і особливості догляду

У вік технічного прогресу вироби, створені із застосуванням сучасних технологій, міцно увійшли в наше життя. Те ж можна сказати і про двері - штучно створені матеріали, що застосовуються при їх виготовленні, впевнено витісняють натуральні.

Однак існує певний прошарок людей, які віддають перевагу природним матеріалам. У своїх оселях вони намагаються повністю підлаштувати інтер'єр під певний стиль, стиль в якому переважає натуральний матеріал, зокрема деревина: предмети меблів, вікна, двері - все робиться з дерева і в єдиному стильовому оформленні.

Двері з масиву в цьому випадку є найбільш підходящим рішенням, адже вони за своїми візуальними і експлуатаційними характеристиками перевершують своїх штучних побратимів. У цьому ви зможете переконатися, ознайомившись з продукцією компанії "ДОМОСВІТ", котра пропонує чудові міжкімнатні двері з дубу, сосни, ясена, вільхи, клена, і інших порід, які виготовляються по індивідуальному замовленню. А дізнатись більше про асортимент, ціни, умови придбання, а також отримати безкоштовну професійну консультацію ви зможете на сайті domosvit.com.ua 

Переваги дверей, виконаних з масиву дерева

Дані вироби мають ряд незаперечних переваг, які роблять вибір таких дверей в квартиру, або приватний будинок хорошим рішенням не тільки в плані їх поєднання зі стилістикою приміщення, але і в плані оптимального вкладення коштів. Отже, перерахуємо плюси дверей з масиву:

  • Екологічність. Сама природа подбала про те, щоб деревина не несла в собі небезпеку для здоров'я людини і домашніх вихованців. Навіть при пошкодженні структури, виріб, виконаний з даного натурального матеріалу, залишиться безпечним для оточуючих.
  • Бездоганний зовнішній вигляд. Солідний вишуканий вид, тепла структура деревини - ось за що цінуються дані моделі. Цей природний матеріал органічно виписується в будь-який інтер'єр. Пофарбовані варіанти також виграшно виглядають. Можливість обробки деревини дозволяє створювати двері з різною формою поверхні.
  • Довгий термін експлуатації. Міжкімнатні двері з масиву нерідко зустрічаються в апартаментах, віком у кілька десятків, а то й сотень років. Самі дверні конструкції, ровесники приміщень, само собою, вже втратили колишню зовнішній вигляд. Однак якщо з ними провести всі необхідні реставраційні роботи, довівши стан дверей до початкового, то можна розраховувати, що оновлені таким чином вони прослужать своїм господарям ще не один десяток років.
  • Хороший рівень шумо- і теплоізоляції, не порівнянний з показниками інших видів дверей. Це стало можливим завдяки застосуванню інноваційних технологій при виготовленні дверних конструкцій з масиву, які дозволяють істотно знизити відсоток втрати тепла і проходження звуку.

Якщо говорити про недоліки такого роду конструкцій, то головний з них впирається в деревину, точніше в її характеристики. Переважна більшість порід дерева, що становлять основу дверей з масиву, не можуть ефективно протистояти тривалому впливу вологого середовища і чутливі до скачок температур. Одним з найбільш «слабких» в цьому сенсі матеріалів є сосна. Під впливом вологи і сильного температурного перепаду соснова двері можуть розбухнути і «заграти».

Виходить, що для приміщень з великим рівнем вологості потрібно підбирати відповідний екземпляр двері з особливою ретельністю.

Важливо! Суттєво поліпшити опірність матеріалу вологому середовищі, гниття і навіть горінню може використання сучасних просочувальних матеріалів. 

Що потрібно враховувати при експлуатації деревяних дверей

  • Догляд. Істотний мінус таких конструкцій полягає в необхідності час від часу проводити роботи, пов'язані з доглядом за ними. Безумовно, в початковий період експлуатації дверей досить буде їх простий протирання, проте з плином часу треба бути готовим до того, що доведеться проводити їх реставрацію. Звичайно, можна все пустити, що називається, на «самоплив», тільки вже через десяток років такі двері буде лише віддалено нагадувати свого початкового стану.
  • Експлуатація дверей з масиву передбачає дбайливе поводження, адже деревна структура легко піддається ушкодженню. Навіть масив самої твердої породи, якою є дуб, не здатний ефективно протистояти ударам і впливу гострих предметів.
  • Галузь застосування. Під цим терміном мається на увазі приміщення, в отворі якого планується встановлювати двері такого типу. Масив дерева, особливо сосновий, не переносить високий рівень вологості. Тому ванна кімната, санвузол - не найкращі місця для установки даних дверей. Її застосування в якості вхідних недоцільно з тих же причин.