Для чого потрібен балонний газовий регулятор, і як його підібрати

Технічний газ без балона неможливо транспортувати і використовувати за призначенням. А ось балон не можна використовувати без такого приладу, як газовий редуктор.

Щоб мати можливість здійснювти роботи, пов'язані з використанням технічного газу, контролювати його потік, потрібно регулювати величезний тиск, під яким знаходиться газ в балоні. Придбавши в ООО "ТЕСТРАЙТ" якісний регулятор тиску газу ви зможете знижувати тиск і підтримувати необхідний його рівень на виході з балона.

Вибір редуктора для газового балона

Виробники випускають різні моделі, вибір серед яких залежить від типу використовуваного газу:

  • ацетиленовий застосовують комунальники під час ремонту та прокладання труб;
  • пропановий використовують з побутовим газом;
  • кисневий використовується в медицині і промисловості;
  • побутової застосовується для зниження тиску пропану, що поступає в газовий котел або піч.

По конструктивним особливостям такий розрізняють моделі

  • регульовані;
  • прямої і зворотної дії.

Основні технічні характеристики

Коли вибирається газовий редуктор з регулятором тиску, ціна не є основним параметром, що заслуговує на увагу. Головне значення має максимальний рівень витрат газу. Ця характеристика залежить від діаметра випускного клапана і вказує на обсяг газової суміші, яку здатний пропустити вузол у відкритому стані. Для промислових потреб показник дорівнює кільком сотням кубометрів на годину, для побутових - кільком кубів.

Ще один параметр - максимальний тиск на виході. При вхідному тиску до 250 бар на виході показник може дорівнювати 16 атм., а середня величина - 1,6 атм. Вартість вузла залежить від конструктивних особливостей, призначення (побутової або промисловий), а також технічних параметрів пристрою.

Принцип роботи пристрою з урахуванням його типу

В процесі роботи редуктор для балонного газу підтримує заданий рівень робочого тиску в ємності незалежно від витрати газової суміші. При збільшенні витрати отвір розширюється, оскільки знижується тиск на мембрану конструкції, і навпаки. Принцип роботи зводиться до функції поплавка, але в кожної моделі є деякі відмінності. Вузли прямої дії поетапно знижують тиск в балоні і робочий тиск, а конструкції зворотної дії знижують останнім тільки після того, як знизиться тиск всередині балона.

За місцем установки конструкції ділять на наступні види:

  • мережеві - добре працюють в тандемі з газопроводами колектора розподілу;
  • рампові - потрібні для великих обсягів зварювальних робіт, оскільки вони здатні знижувати тиск газу, що надходить відразу з декількох джерел;
  • балонні - використовуються для регулювання тиску газу з одного джерела.

З урахуванням виду використовуваного газу, можна купити редуктор для газового балона з киснем (К), пропан-бутаном (П) і ацетиленом (А). Для кожної речовини є свої рекомендації по монтажу.