У Стенфорді винайшли унітаз, який впізнає людину по сідницях

Технологія розумного туалету, розроблена вченими з Стенфорда, здатна за зразками сечі і калу виявити перші ознаки раку, ниркової недостатності і багатьох інших захворювань, повідомити про результати через додаток і рекомендувати звернутися до лікаря. Система оригінальним чином вміє розрізняти користувачів і особливо актуальна для людей зі схильністю до певних хвороб, заявили вчені.

Протягом 15 років вони працювали над цією ідеєю і тепер представили перші результати експериментів. За задумом, звичайний унітаз можна оснастити спеціальними датчиками всередині чаші. З їх допомогою зразки калу і стільця проходять многоступенчатний аналіз.

Система гаджетів містить безліч інструментів для моніторингу здоров'я. Спочатку зразки випорожнень знімаються на відео і обробляються набором алгоритмів, щоб оцінити уродинаміку і консистенцію. Потім зразки тестуються на певні молекулярні характеристики, які оцінюють кількість лейкоцитів, рівні білків і інші параметри. Система може також виявляти такі симптоми захворювань, як, наприклад, кров у сечі.

«Набір отриманих характеристик може вказувати на цілий спектр можливих захворювань від інфекції сечового міхура до ниркової недостатності», - підкреслив автор розробки Санжив Гамбір. На даний момент система оцінює 10 різних біомаркерів, проте вчені вже працюють над розширенням можливостей.

Система ідентифікації користувачів спочатку планувалася по відбитку пальця людини на кнопці зливу, проте вчені прийшли до висновку, що цей підхід не спрацює. По-перше, унітаз може бути оснащений системою автоматичного змиву. З іншого боку, в різних обставинах змив може призвести інша людина.

Тому вчені звернулися до вельми несподіваного способу. Їх система сканує область заднього проходу і таким чином ідентифікує людину.

«Ми розуміємо, наскільки дивно це може звучати, однак такий підхід працює через унікальність відбитку на сканері», - пояснили автори. Вони підкреслили, що ці дані не зберігаються і лікар, як і користувач системи, їх не побачать. Коли вчені тестували систему на 20-ти добровольцях, то всі вони дали позитивну оцінку використання такого підходу.

Зараз команда удосконалює функції молекулярної оцінки для зразків калу. Крім того, вони планують розробити індивідуальні датчики для людей з певними захворюваннями.

Наприклад, людям з діабетом буде ефективний моніторинг рівня глюкози в сечі, а людям зі схильністю до раку нирок або сечового міхура - аналіз образів на наявність крові.

Якщо вам потрібні послуги сантехніка в Хмельницькому, звертайтесь до компанії "Сантех Сервіс". Досвідчені добросовісні майстри оперативно якісно і без зайвих переплат здійснять любої складності монтаж і заміну сантехнічних приладів, труб, запірної арматури систем водопостачання, каналізації і опалення.