5 важливих правил по догляду за томатами в червні

Правильний догляд за томатами влітку - запорука отримання рясного врожаю. Культура ця досить примхлива, тому без своєчасних підгодівлі, формування куща, регулярних поливів, захисту від хвороб і шкідників навряд чи варто розраховувати на отримання великої кількості плодів.

Всі заходи потрібно проводити правильно і в певній послідовності. Все про шкідників томатів і ефективні методи боротьби з ними ви дізнаєтесь на сторінках сайту semena.cc,  а нижче розповімо про 5 важливих правил по догляду за томатами, які потрібно обов'язково дотримати , щоб отримати багатий урожай помідорів в кінці літа

Формуйте кущ

Приберіть нові пагони (пасинки), направивши силу куща на високий урожай і швидке дозрівання. Зробити це слід, поки вони не доросли до 5 сантиметрів. В такому випадку кущ перенесе прищипування безболісно (зазвичай пасинки видаляються з десятого дня висадки, і процес повторюється кожні два тижні).

Способи прищипування:

  • в одне стебло (для високорослих сортів томатів),
  • двохстебельна система (залишається пасинок, який буде злегка відставати в розвитку),
  • трьохстебельна система формування (зазвичай застосовується до ранніх сортів, залишають найбільш сильні пасинки).

Як пасинкувати? Можна руками, а можна в рукавичках. Ламаємо пасинок убік. Пеньок можете залишити, а можете прибрати зовсім. Видаляйте вранці в суху погоду. Можна ранки присипати вугіллям або золою. Спочатку пасинкуйте здорові кущі (щоб не рознести болячки).

Поливайте

Поливають помідори теплою водою. Раз в 7 днів, на 3 рослини по відру води. Якщо робити це частіше, то виросте могутній кущ з товстим стеблом і значними пасинками, а плодоношення затримається. Поливати можна слабким розчином марганцівки або настоєм золи.

Допомагайте в запиленні

Для кращого зав'язування плодів вранці через 3-4 дня постукуйте олівцем по стеблу (або дроті), щоб пилок висипалася на розташовані нижче квітки.

Підгодовуйте

Томати не підживлюють до тих пір, поки вони не почнуть рости після пересадки. Оптимально - через 15 днів після висадки. У відро води додайте 1 ст. л. суперфосфату (потовкти) і 1 ч. л. сульфату калію. Другу підгодівлю проведіть в період цвітіння і плодоутворення. Найкраще - на кожен квадратний метр 50 г складного добрива. Третю підгодівлю проводять після збору першого врожаю. Хороші результати дає підгодівля гумату калію рідким торф'яним.

Дбайте про грунт

Помідори добре розвиваються в пухкому грунті, тому рихлити міжряддя необхідно кожні дві-три тижні, а також після кожного дощу і поливу, залишаючи у самого стебла рослин захисну зону в 7-8 см. Глибина розпушування - 7-12 см з поступовим поглибленням.