З початку масового поширення пристроїв пройшло більше ста років, а значить, пора, нарешті, навчитися їх правильно вибирати. З часів Хаббел і Едісона спливло чимало води, електроустановочні вироби обросли новими функціями і змінили зовнішній вигляд. Зараз в продажу пропонується величезна різноманітність цих електротехнічних виборів, зокрема купить розетки Schneider серии Asfora ви зможете в інтернет-магазині electro-shop.net.ua.
Але не всюди пропонується дійсно якісний товар, і вдумливий вибір дозволить:
- не допустити загоряння, пов'язаного з перевищенням допустимого навантаження;
- уникнути електротравм, викликаних дотиком до струмоведучих частин;
- не ризикувати всякий раз, використовуючи у ванній або іншій кімнаті з підвищеною вологістю непристосовані для цього вироби;
- бути впевненим, що заземлення електроприладів функціонує як треба;
- розетка і вимикач прослужить дійсно довго.
Вибір розеток і вимикачів: азбучні істини
Для початку сформулюємо базові правила, застосовні і до розеток, і до вимикачів.
- Зовнішній вигляд - перше, на що слід звернути увагу. Навіть якщо заявлені в паспорті технічні характеристики на висоті, купувати виріб, що представляє собою сумне видовище, не рекомендується. Більшість речей, які погано виглядають, працюють так само. Посудіть самі: дешевий пластик і виглядати на улюблених шпалерах буде не дуже, і розвалюватися почне при першій можливості. Це правило застосовується до всіх частин пристроїв, а не тільки до зовнішніх. Низька якість збірки визначається «на око» по зазорам, нерівностям і загальній неохайності. Крім того, у розеток можуть не збігатися отвори для вилки.
- Базові технічні параметри повинні відповідати параметрам мережі, в якій планується експлуатувати виріб, а також величиною підключається навантаження. Більшість пристроїв розраховані на приєднання до побутової електромережі з напругою 220 вольт і номінальні струми 10 або 16 ампер. Чим вище останній показник, тим більше потужність приладів, які вийде безпечно підключити. Іноді зустрічаються моделі на 6 ампер, призначені для незначних навантажень, а також на 32 ампера - для потужних пристроїв на зразок електроплит.
- Маркування виробника є якщо не знаком якості, то хоча б вагомою причиною очікувати від продукту мінімальної працездатності. Провідні компанії так чи інакше позначають «сімейну» приналежність свого дітища. Якщо виріб відомої марки, зокрема розетки schneider asfora не несуть на собі нічого схожого на логотип або інший подібний знак, швидше за все воно зібрано працьовитими азіатськими майстрами в якомусь підвалі.
- Бренд вирішує все (або майже все): шанс нарватися на брак у великого виробника на порядок нижче, ніж у дрібного безіменного заводика. Великі компанії не люблять псувати собі «карму» явними недоробками. Якщо неприємність все-таки сталася, і куплений виріб виявилося неякісним, хоча б ясно, кому і куди направити претензію.