Лазерна «кульова блискавка» вперше зварила метал і скло

Вчені з британського університету Еріот-Ватт навчилися зварювали скло та метал разом, використовуючи ультрашвидку лазерну систему. Дану технологію вони вважають справжнім проривом для всієї виробничої галузі.

Різні оптичні матеріали, такі як кварц, боросилікатне скло і навіть сапфір, були успішно зварені до таких металів, як алюміній, титан та нержавіюча сталь, використовуючи лазерну систему Heriot-Watt, яка забезпечує дуже короткі пікосекундні імпульси інфрачервоного світла в слідах уздовж матеріалів, щоб сплавити їх разом.

Новий процес може перетворити виробничий сектор і мати пряме застосування в аерокосмічній, оборонній, оптичній технологіях і навіть сферах охорони здоров'я. А тим часом купити зварювальний полуавтомат в Харкові ви зможете по доступній ціні в інтернет-магазині svarka-ua.com.

"Здатність зварювати скло та метали разом буде величезним кроком уперед у виробництві та гнучкості дизайну." - заявив керівник проекту Данкан Хенд.

Професор Данкан Хенд, директор Центру інноваційних виробництв EPSRC у виробничих процесах на основі лазера, що базується в компанії Heriot-Watt, наголосив, що такі властивості, як високі температури і сильно різні теплові розширення викликають руйнування скла. А здатність зварювати скло та метали разом буде величезним кроком уперед до потреб гнучкості у виробництві та дизайні.

Наразі обладнання та вироби, що містять скло та метал, часто утримуються разом з клеями, які неефективно застосовувати, так як деталі можуть з часом зміщатися і деформуватися. Негативною також є наступна проблема - органічні хімічні речовини з клею можуть поступово виділятися і призвести до скорочення терміну експлуатації продукту.

Інноваційний процес зварювання, запропонований британськими розробниками, спирається на неймовірно короткі імпульси від лазера. Ці імпульси тривають лише кілька пікосекунд (пікосекунда до секунди - це як секунда порівняно з 30 000 роками). Частини, що зварюються, розміщуються в тісному контакті, а лазер фокусується через оптичний матеріал, щоб забезпечити дуже невелике та дуже інтенсивне місце на межі між двома матеріалами - ми досягли пікової потужності мегаватт на площі всього кілька мікронів поперек.

Це створює мікроплазму, як крихітна кулька блискавки, всередині матеріалу, оточений сильно обмеженою областю розплаву.

Були протестовані зварні шви при температурі від -50 ° C до 90 ° C, і вони залишилися цілими, тому є впевненість, що вони є досить надійними, щоб впоратися з екстремальними умовами.

Професор Хенд та його команда працюють з консорціумом під керівництвом Oxford Lasers, інтегратором лазерних мікромашинобудувальних систем Coherent Scotland, іншими провідними лазерними спеціалістами щоб розробити прототип системи лазерної обробки та наблизити її до комерціалізації. Двоє інших партнерів, Glass Technology Services та Центр інновацій процесів, пропонують додаткові маршрути до комерціалізації, в тому числі в упаковці OLED-пристроїв.

Проект фінансується Innovate UK, Університетом Heriot-Watt та внесками додаткових галузевих партнерів.