Позбавляємося бур'янів народними засобами

З проблемою бур'янів знайомий кожен дачник і городник. Прямо скажемо, легких, швидких і при цьому ефективних методів, що дозволяють вирішити питання раз і назавжди, не існує. У статті наводяться народні та професійні способи, як позбутися від трави на ділянці, їх плюси і мінуси.

Звідки беруться бур'яни

Полеш, полеш, а вони все з'являються, причому навіть на грядках, які кілька років обробляються! Напевно, багато городників задавалися питанням: чому? Відповідь проста. Від частини бур'янів не вдається повністю позбутися зважаючи живучості останніх, а частина з них потрапляє на город ззовні.

Відбувається це в основному трьома способами.

  • По вітру. До найбільш відомих бур'янам такого типу відносяться кульбаба, латук, татарник, хрестовик. Причому слід зазначити, тримаються насіння в своїх кошиках досить міцно, вирвати їх звідти в стані лише дуже сильний порив вітру, здатний віднести маленьке насіннячко на пристойну відстань.
  • З гноєм і пташиним послідом. Так потрапляє на городню ділянку щириця, куряче просо, мишій. Завдяки захисній оболонці їх насіння в травному тракті тварин не перетравлюються.
  • При глибокому перекопуванні. Так можуть з'явитися на грядці насіння дуже багатьох рослин. На глибині понад 15 см. вони навіть і не думають сходити. Насіння гірчиці польової зберігає схожість до 10 років, мокриці - 30 років, марі білої - 40 років.

Порада. По тому, які бур'яни у вас з'явилися, можна судити про стан грунту. Полин воліє пересушену, жовтець вологу, а подорожник важку і щільну землю, причому з підвищеною кислотністю, мокриця і пирій люблять слабокислий грунт.

Позбавитися небажаної трави можна багатьма способами: можна купити купити мотокосу, чи використовувати інші механічні засоби, замульчувати ділянку, використати гербіциди. Втім можна скористаися і перевіреним "дідівськими" методами. 

Народні засоби

Розповімо, як можна вивести траву на ділянці без хімії. Згадаємо найбільш популярні способи:

  • Окріп. Ним активно поливають бур'яни на доріжках і городі. Незважаючи на простоту, спосіб досить ефективний. Тільки самі не обпечіться!
  • Сіль. Готують розчин з однієї частини солі і трьох частин води (1: 3), додають до нього трохи мила. Після чого обережно вносять на грядку. Не допускайте попадання на городні культури.
  • Сіль і оцет. У 10-літрове відро води додають пачку солі і 500 мл. столового оцту плюс стакан рідкого засобу для миття посуду. Отримати розчин обприскують бур'ян.
  • Сода. На літр води не менше 5-ти столових ложок харчової соди. Отриманим розчином проливають їм землю з бур'янами.
  • Гербіцидна мило. До солі додають 5% оцет і натертого господарського мила. Все в рівних частинах. Якщо вийшло занадто густо, суміш розводять оцтом або рідким милом з водою.