Подібна популярність таких моделей, зокрема TermoPlaza пов'язана з їх перевагами, в чому вони помітно перевершують масляні і повітряні аналоги.
Принцип дії інфрачервоних обігрівачів
Для тих, хто не знайомий з цими приладами, повідомляємо, що основне завдання інфрачервоних обігрівачів полягає в перетворення електричної енергії в теплову. Причому їх особливістю є те, що в процесі їх експлуатації розсіювання тепла не відбувається. Воно йде до різних поверхонь - підлоги або стіни, в результаті відображення від яких вже рухається до решти ділянок кімнати.
Особливості роботи
- Під час їх роботи пластини приладу можуть нагріватися до позначки 200 градусів і вище.
- Основний ефект досягається саме за рахунок випромінювання довгих хвиль тепла, які, поширюючись, оточують всі зустрічаються на їх шляху предмети, в тому числі і тіло людини.
- У той же час при використанні цих пристроїв приміщення повільніше остигає, при цьому виключається висушування повітря, що в кінцевому підсумку створює найбільш комфортні умови.
Установка інфрачервоних обігрівачів
В якості місця установки для інфрачервоних обігрівачів найчастіше виступає поверхня стелі або стіни. Конкретний вибір визначається моделлю приладу обігріву.
- В якості елементів застосовуються спеціальні петлі, що фіксуються до загального лонжерону.
- Дуже важливо, щоб між ним і стіною було витримано відстань, що не перевищує 5 см. Завдяки цьому вдасться уникнути нагріву стінки в результаті впливу тепла, що виходить від задньої панелі приладу. Таке рішення спрощує догляд за обігрівачем і надає йому більш привабливий вигляд.
- Щоб зрозуміти, яким боком прилад обігріву повинен бути встановлений до стіни, а який - назовні, необхідно подивитися інструкцію і оцінити зовнішнє виконання нагрівача.
Переваги інфрачервоних обігрівачів
Інфрачервоні обігрівачі мають чимало переваг, з якими не завадить познайомитися кожному споживачеві, який планує зупинити вибір на цих приладах.
Невеликі габарити і зручність установки
Ці пристрої затребувані в першу чергу через те, що для правильної установки більшості інших аналогічних установок обов'язково потрібно в точності дотримати вимоги, визначені виробником. Скажімо, для забезпечення нормальної роботи потужних котлів для їх розміщення повинно бути виділено окреме приміщення. Серед інших вимог слід виділити обов'язкову наявність якісної витяжки, заземлення, дотримання необхідних протипожежних заходів. Здається, кожен власник котла знає, з якими труднощами йому доводиться стикатися.
Якщо ж говорити про інфрачервоні обігрівачі, то в цьому плані відсутні будь-які обмеження, що стосуються їх установки. Монтаж цих систем може бути виконаний і під облицювання, що видається прекрасним рішенням, так як це дозволяє зробити їх непомітними. Примітно і те, що їх допустимо розмістити на самих різних поверхнях - потолкахі, стінах, в нішах і ін.
Кінцевий варіант вибирає сам власник будинку. Щоб апарат споживав менше енергії, доцільно організувати «точкове» опалення. Скажімо, це може бути актуально для заміського будинку, де в зимовий період живуть не більше 2 осіб, і при цьому вони займають лише частину приміщень в нем.В принципі тут можливі й інші варіанти.
Догляд в процесі експлуатації
Нехай це і здасться дивним для більшості споживачів, проте така процедура, як технічне обслуговування щодо інфрачервоних обігрівачів непридатна. В цьому плані котли, що вимагають виконання безлічі обов'язкових операцій, будуть їм помітно поступатися. Однак навіть якщо замість котла використовувати інший прилад обігріву, який має менше складнощів в плані обслуговування, то необхідно згадати про магістраль. Власникові доведеться виконувати також чимало робіт, скажімо, регулярно чистити фільтри.
Додатково до цього власник такого приладу не захищений від таких неприємних явищ, як протікання, що призводять до серйозних труднощів. Що ж стосується інфрачервоних обігрівачів, то в їх конструкції труби відсутні, що виключає виникнення відповідних проблем.
Економічність
Серед всіх переваг, якими володіють інфрачервоні прилади обігріву, цей є головним, на який робиться акцент в рекламі. Їх популярності сприяє той факт, що в умовах безперервного подорожчання комунальних послуг для багатьох наших співгромадян все більшої актуальності набуває проблема пошуку методів, за допомогою яких вони б могли звести до мінімуму свої витрати. У цьому плані доречно згадати уроки фізики, а якщо бути більш точним - закон збереження енергії.
Хотілося б зрозуміти, як при витраті різної кількості електричної енергії вдається забезпечувати приміщення однаковою кількістю теплової? Адже вона витрачається для обігріву одного і того ж приміщення, яке в обох випадках має аналогічні розміри. Причому енергія надходить в пристрій обігріву без будь-яких втрат, лише на шляху отримання тепла відбувається її трансформація. Здається, тут було б логічніше згадати про інші критерії, які обумовлюють подібні відмінності.
Ефективність опалення
Якщо оцінювати цей параметр, то інфрачервоні обігрівачі будуть поза конкуренцією над усіма іншими приладами. Причина цього полягає в тому, що в процесі роботи всі інші пристрої обігріву витрачають енергію на нагрівання повітря, за допомогою якого тепло поширюється до розташованих в кімнаті предметів. Однак такий принцип не дозволяє домогтися найбільш ефективного обігріву.
Що ж стосується інфрачервоних пристроїв, то вони функціонують за дещо іншою схемою: більшу частину теплової енергії, яка ними виробляється, направляється до предметів, розташованим в радіусі дії приладів. І тільки мала частина тепла, що становить 10%, витрачається на нагрів повітряного середовища. Використання подібної схеми дозволяє домогтися більш рівномірного розподілу тепла по кімнаті, оскільки в цьому випадку вже попередньо нагріті поверхні починають виконувати роль випромінювачів тепла.
Енергоспоживання
Для обігріву приміщення за допомогою подібних пристроїв витрачається дуже незначна кількість електроенергії. Однак кінцевий ефект залежить від кількості використовуваних в будинку інфрачервоних пристроїв. Якщо придбати один такий обігрівач, то створити у всьому будинку комфортний тепловий режим не вийде. У той же час їх відрізняє підвищена економічність в роботі, що пов'язано з більш ефективної виробленням тепла.