Вчені навчили сонячні панелі «потіти», що підняло їх ККД на 15-19%

Сонячним панелям, як і людям, важко працювати на спеці. Вчені з Китаю навчили їх «потіти», щоб охолоджуватися і працювати з більшою продуктивністю. Особливий гель забезпечив приріст ККД на 19% під відкритим небом.

Сьогодні в світі виробляється понад 600 ГВт * год сонячної енергії, забезпечуючи 3% світових потреб в електриці. І її стане в п'ять разів більше в найближче десятиліття. 

А у нас купити сонячні панелі можна в компанії ЕКО ЕНЕРГІЯ ®, компанія пропонує сонячні електростанції для дому, та оформлення «зеленого» тарифу. Отримати консультацію або купити сонячні батареї по вигідній ціні в Івано-Франківську за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Гетьмана Мазепи, 72, компанія ЕКО ЕНЕРГІЯ ®. 

У більшості випадків панелі виготовляють з кремнію, який перетворює всього 20% енергії сонця. Інша енергія в основному перетворюється в тепло, яке нагріває панелі приблизно до 40 ° C. 

Проблема в тому, що кожен градус вище 25 ° C знижує ефективність панелей. В області, де інженери б'ються за кожну 0,1% ККД, навіть один відсоток може дати економічну перевагу. Його забезпечує звичайна вода. Сьогодні багато компаній продають системи водяного охолодження сонячних панелей, але ці технології вимагають значних витрат води, труб та насосів. До того ж вони не придатні в посушливих регіонах.

Альтернативний варіант - система збору води з атмосфери. За останні роки вчені знайшли матеріали, здатні висмоктувати вологу з повітря і конденсувати її, отримуючи питну воду. Зокрема, хороші показники у гелю, який вбирає вологу вночі. Він складається з суміші вуглецевих нанотрубок з полімерами всередині гідрофільній солі хлориду кальцію. Коли вдень температура піднімається, гель виділяє вологу.

Дослідники з Політехнічного університету Гонконгу придумали інше застосування для конденсованої води - охолоджуючу речовину для сонячних панелей. Вони наклали стандартний кремнієвий чіп на сантиметровий шар гелю. Їх ідея полягає в тому, щоб днем ​​гель використовував тепло фотоелемента для випаровування рідини, яку він ввібрав за ніч. Випаровуючись, волога буде охолоджувати саму сонячну панель.

Обсяг гелю залежить в основному від відносної вологості. У посушливих регіонах з відносною вологістю 35% на один квадратний метр сонячних панелей потрібно 1 кг гелю. А там, де сиро, всього 0,3 кг на ту ж площу.

В тому і іншому випадку температура сонячної панелі падає на 10 ° C. А її продуктивність зростає в середньому на 15%. Під відкритим небом, коли є вітер, ККД може піднятися і на 19%.

Поки не ясно, як може повестися гель під дощем, чи не вимиє з нього весь хлорид кальцію. Дослідники збираються вивчити це питання і розробити друге покоління гелю.