Британський стартап Vollebak представив першу в світі куртку на основі графену. Купити її можна за $ 695, але якщо вона має хоча б половину властивостей, які виробник їй приписує, придбання коштуватиме кожного витраченого цента, пише видання Fast Company.
Варто зазначити, що в Україні останнім часом виробництво одягу теж розвивається швидкими темпами, а на сайті https://aneles.com.ua/blog/natsionalnyy-vyrobnyk вм дізнаєтесь про діяльність швейної фабрики «Анелес», яка нещодавно стала членом асоціації «Укрлегпром».
Щодо конструкції розробки Vollebak: з зовнішньої - графенової - сторони куртка сталевого кольору, а з вивороту - матово-чорна. Вона зроблена з двостороннього матеріалу, який компанія створила за кілька років інтенсивних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.
Для створення передової тканини вчені перетворили сирий графіт в так звані «графенові нанопластинки», якими покрили нейлон. Цей шар гіпоалергенний, антистатичний і нетоксичний.
«Завдяки унікальним властивостям графена куртка може взаємодіяти і з вашим тілом, і з навколишнім світом. Графеновий шар допомагає налагодити терморегуляцію організму, перерозподіляючи тепло від більш нагрітих ділянок тіла до тих, що замерзли. Можна залишити куртку на сонці або покласти на батарею, щоб матеріал ввібрав тепло ззовні в необмежених кількостях. Якщо після цього вивернути її і надіти нагрітою стороною, куртка буде працювати, як радіатор», - запевняють співзасновники Vollebak, брати Стів і Нік Тідболл.
Крім того, куртка відводить зайву вологу. Якщо ж вода раптом потрапить під неї, то бактерії все одно не зможуть розмножуватися, оскільки вони не виживають на графеновому покритті.
Куртка безшовна, а всі її частини розкроєні за допомогою лазера і з'єднані між собою термічним методом. Вона може навіть проводити електрику, і в Vollebak довго працювали над тим, щоб зробити куртку безпечною, не перетворюючи власника в ходячу блискавку.
Брати Тідболл впевнені, що їхній винахід підштовхне вчених з усього світу до розробки нового графенового одягу. Наприклад, хтось придумає, як модифікувати дослідний зразок куртки Vollebak таким чином, щоб можна було заряджати смартфон, просто поклавши його в кишеню. Засновники стартапу сподіваються з часом удосконалити модель до такої міри, що індустрія одягу і носимі пристрої об'єднаються.