КРОК ПЕРШИЙ: ВИБІР КЛІНІКИ
Є кілька важливих критеріїв, за якими можна судити про те, чи варто довірити своє здоров'я конкретній клініці.
Важливо, щоб клініка була багатопрофільною, тоді вам не доведеться шукати лікарів для консультацій, ви відразу зможете потрапити на прийом до потрібного фахівця. Також лікувальний заклад повинен бути оснащений всім необхідним для того, щоб пацієнтам було комфортно не тільки під час операції, але і після неї.
В київській стоматологічній клініці “Implant Studio” використовується найсучасніше обладнання, надійність якого не викликає сумнівів, імпланти найвищої якості швейцарського, ізраїльського і вітчизняного виробництва, а завдяки високому професіоналізму, чуйності, і добросовісності персоналу ви можете бути на 100% впевнені в позитивному результаті лікування!
КРОК ДРУГИЙ: КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ
Консультація стоматолога-хірурга, який займається імплантацією, складається з декількох етапів. Спочатку лікар проводить огляд і робить панорамний знімок щелеп. Потім направляє пацієнта на комп'ютерну томографію, яка дозволить максимально точно оцінити стан кісткової тканини.
Також стоматолог-хірург може відправити пацієнта на консультацію до своїх колег: стоматолога-терапевта, якщо пацієнту потрібно санація порожнини рота, і лікаря-ортодонта, який займається вирівнюванням зубів, адже тривала відсутність зубів іноді провокує деформацію зубного ряду, і не завжди імплантат відразу встане рівно - в такому випадку потрібно спочатку вирівняти зуби.
КРОК ТРЕТІЙ: АНАЛІЗИ І ОБСТЕЖЕННЯ
Комп'ютерна томограма дає лікареві можливість точно вибрати розмір імпланта, а також дати свій висновок про стан кісткової тканини, яка є найважливішою умовою успішного проведення імплантації. У період тривалої відсутності зуба відбувається атрофія, тобто розсмоктування кісткової тканини, тому іноді потрібно провести операцію по її нарощування - збільшення висоти і товщини. Це досить дорога операція, і саме тому імплантацію треба робити вчасно, хоча б протягом року після видалення зуба, поки з кістковою тканиною все в порядку.
Перед імплантацією пацієнт обов'язково повинен здати аналіз крові на цукор і аналізи на RW, ВІЛ, гепатит. Ці захворювання не є протипоказанням до імплантації, але лікареві необхідно про них знати, щоб дотримати хірургічний протокол.
КРОК ЧЕТВЕРТИЙ: СКЛАДАННЯ ПЛАНУ ЛІКУВАННЯ
Після консультації зі стоматологом-хірургом і іншими лікарями складається докладний план лікування, в якому вказана вартість всіх маніпуляцій, необхідних для успішної імплантації. Про сумлінність клініки можна судити, в тому числі, по тому, що вартість усіх стоматологічних процедур називається фіксована, і вона вже не змінюється в ході лікування.
КРОК П'ЯТИЙ: ВИБІР ІМПЛАНТА
При виборі імпланта потрібно враховувати не стільки фінансовий бік питання, скільки рекомендацію лікаря. Адже імпланти бувають різних систем, і тільки лікар може визначити, який саме підходить пацієнту в даному конкретному випадку. Якість імпланта, безумовно, дуже важлива, але ще важливіші досвід і руки хірурга - саме від них залежить результат проведеної операції.
За статистикою ВООЗ, приживлюваність імплантів становить 98%, якщо було належним чином проведено обстеження і планування імплантації. Так що це цілком успішна маніпуляція, якої не варто боятися.
КРОК ШОСТИЙ: ДОТРИМАННЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЛІКАРЯ
Після операції хірург дає пацієнтові спеціальну пам'ятку, в якій детально описано, які протизапальні, протинабрякові і антибактеріальні препарати потрібно приймати протягом 5-7 днів. Також призначається антисептична обробка - спеціальні полоскання.
У харчуванні потрібно обмежити споживання гарячої, гострої і занадто твердої їжі, щоб не дратувати порожнину рота. Також в цей час протипоказані куріння, алкогольні напої, заняття спортом і фізичні навантаження.
КРОК СЬОМИЙ: ДОГЛЯД ЗА ІМПЛАНТАМИ
Після того, як імпланти приживуться (цей процес займає кілька місяців), і лікар встановить на них зубні коронки, важливо стежити за тим, щоб навколо імплантів не накопичувався зубний наліт, який провокує утворення зубного каменю. Він небезпечний тим, що викликає запалення ясен і, як наслідок, атрофію кісткової тканини під имплантами.
Гігієні порожнини рота після імплантації потрібно приділяти особливу увагу. Можна використовувати спеціальні щіточки для чищення зубного нальоту, а також іригатор, який дозволяє добре прочистити міжзубні проміжки.