Французи розробили «розумне» відро для сміття

Компанія Uzer з Франції вирішила спростити життя домогосподаркам і одночасно внести свою лепту в організацію роздільного збору сміття. З цією метою інженери компанії розробили «розумне» відро Eugene, котре нагадує господині або господареві, що пластик і переробне сміття потрібно зберігати окремо.

Потрібна недорога якісна металева тара? Заходьте на https://color-pac.com.ua/metallicheskaya-tara, компанія КОЛОР-ПАК пропонує широкий асортимент відер, контейнерів, банок, і інших ємкостей для різноманітних господарських потреб.

За зовнішнім виглядом ця розумна розробка мало чим відрізняється від класичного сміттєвого відра з кришкою і педалькою. Що стосується вмісту, то тут користувача очікує кілька сюрпризів. Перш за все, внутрішній простір розділений на дві ємності. Одна з них призначена для відходів, що підлягають переробці (картон, жерсть та ін.), інша же служить для збору пластику.

Ще одне нововведення - відро обладнано сканером, який може зчитувати штрих-коди з упаковки, і підказує власникові, у яку саме секцію відправити те чи інше сміття. Крім того, оригінальний помічник може передавати на смартфон інформацію про те, скільки і якого сміття було викинуто. З цією метою розумне відро оснащено системою Bluetooth.

Експерти підкреслюють, що зв'язок сміттєвого відра зі смартфоном може бути корисна розсіяним домогосподаркам, котрі частенько забувають, що саме треба купити в магазині. Інформація про використану упаковці стане найкращою "нагадувалкою" про регулярні покупки.

Очікується, що нова розробка французьких інженерів з'явиться в продажу вже в наступному році. При всіх своїх перевагах це розумне відро Eugene матиме один істотний недолік - за попередніми оцінками його вартість буде коливатися в районі 300 доларів.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день Франція показує найгірші показники по роздільному збору сміття серед більшості західноєвропейських країн. Менше чверті всіх побутових відходів в цій країні переробляється. За допомогою Eugene стартап планує прищепити своїм співгромадянам правильні звички. Раніше, в спробі поліпшити екологічну ситуацію, Франція повністю заборонила випуск і продаж пластикового посуду.

Запропонувала законопроект партія зелених хотіла ввести його вже з 2017, але він був перенесений на 2020 по наполяганням міністра екології Сеголен Руаяль, яка визнала його антисоціальним. На її думку, відмова від пластику може негативно позначитися на добробуті малозабезпечених сімей, які регулярно користуються таким посудом.

Лобі виробників пакувальних товарів вже виступило з критикою цього закону, заявивши, що така заборона порушує свободу руху товарів в Європейському союзі і завдає шкоди споживачам, повідомляє агентство Assosiated Press. Побоюючись, що досвідом Франції скористаються і інші країни, брюссельська компанія Pack2Go заявила, що буде боротися з цим законом.

За словами Еммона Бейтса, генерального директора Pack2Go, немає ніяких доказів, що посуд з біологічних матеріалів більш екологічний, і використовувати його для виробництва добрив не можна.