Типові помилки при використанні антисептиків

Раніше антисептиками для рук користувалися в основному представники специфічних професій, наприклад, медперсонал, фахівці б'юті-сервісу, особливо нейл-майстри.

Сьогодні, в умовах пандемії коронавірусу, про спеціальні засоби гігієни рук знають абсолютно всі і прагнуть купити антисептик для рук з запасом, а замовити їх вигідно можна на https://parfumcity.com.ua/catalog/antiseptik. Втім багато людей використовують ці засоби не зовсім правильно. Саме час дізнатися, в яких випадках антисептик для рук не принесе вам ніякої користі, і чи може він зашкодити.

Багато хто звик вважати, що патогенна мікрофлора передається від людини до людини в основному повітряно-крапельним шляхом, однак вчені довели, що близько 80% бактерій і вірусів люди переносять і «набувають» через руки. Сучасні антисептики для рук нового покоління на 100% довели свою ефективність проти транзиторної мікрофлори. Зрозуміло, якщо користуватися ними правильно.

Помилка № 1. Миття рук перед обробкою антисептиком

Коли ви починаєте мити руки, то з першими бризками води віруси або бактерії, що знаходяться на шкірі можуть виявитися на одязі, раковині, рушнику, який висить поруч. Добре, якщо не потраплять на обличчя. При митті рук без спеціального дезинфікуючого мила патогенна мікрофлора не знищується, а розподіляється по шкірі рук, звідки успішно потрапляє на все, до чого ви потім доторкнетеся.

Тому спочатку потрібно видалити видимі забруднення спеціальної дезінфекційною серветкою, потім обробити руки антисептиком, а вже потім при необхідності вимити.

Помилка № 2. Економія часу і кошти

Час експозиції будь-якого антисептика для рук становить 30 секунд. Саме стільки потрібно спрею, рідині або робочому розчину, щоб вбити патогенні мікроорганізми. Якщо через 10 секунд вам здається, що засіб повністю висох, і ви хапається за якийсь предмет, проведена дезінфекція рук не має сенсу.

Те ж саме стосується кількості антисептика. Нехай ви зекономили, наприклад, всього 1 мл з 3, використані 2 мл вважайте практично марними.

Помилка № 3. Обробка вологих рук

Всі ефективні антисептики для рук виробляються на основі ізопропілового спирту. А будь-який спиртовий розчин ефективний тільки на абсолютно сухій шкірі.

Тому якщо вимили руки перед обробкою, висушіть їх, а потім нанесіть і втирайте антисептик.

Помилка № 4. Цілеспрямована економія антисептика

Навіть в співтоваристві лікарів і нейл-майстрів ходять міфи про те, що спиртовмісні антисептики сильно сушать шкіру, проникають в кров і тканини через мікротріщини, і що, взявши обробленими руками їжу, можна отруїтися. Повірте, нанісши на руки 3 мл рідини, ви при всьому бажанні не отруїтеся жодним з перерахованих вище способів.

Вибирайте ефективні і безпечні антисептичні засоби для рук, так ви гарантовано захиститеся від зараження вірусами, бактеріями і грибами.