Якщо неправильно поводитись з ноутбуком, рано чи пізно він вийде з ладу, а нарікати залишиться лише на себе. Звичайно, можна купити якісні комплектуючі в інтернет-магазині 4 Toshiba Parts, і звернутися до хорошого майстра, але завдяки простим правилам поводження, ви зможете уникнути ремонту.
Основи правильної експлуатації і догляду
- Перше, на чому хотілось би загострити увагу - це стеження за тим щоб ноутбук не перегрівався. Це дуже важливо. Не можна довго тримати ноутбук на м'якій поверхні, на колінах, на ковдрах і т.д. Ноутбук має добре вентилюватися і охолоджуватися. А в більшості випадків повітря якраз забирається з днища і видувається збоку. Періодично виконуйте програмну чищення вашої ОС Windows. Саме від цього залежить як швидко і стабільно працюватиме ваш "залізний друг".
- Дотримуйтеся режиму "тепло-холод". Якщо ви наприклад побували з вашим портативним комп'ютером на морозі, а потім принесли його додому, то не можна відразу включати. Потрібно почекати хоча б пару годин, щоб ноутбук адаптувався до нових температурних умов навколишнього середовища.
- Не приймайте їжу сидячи за комп'ютером. При таких діях найбільше страждає клавіатура. Вона перетворюється на щось липке і забруднене. Клавіші перестають нормально реагувати на тиск, все липне, якщо поганий догляд за ноутбуком, прилипають волосся, пил, бруд... Загалом, краще не їсти і не пити за ноутбуком. А пролита рідина може взагалі вбити материнську плату і тоді ви ризикуєте влетіти на дуже дорогий ремонт.
- Періодично чистіть свою клавіатуру. Це важливо, тому що якщо кнопки будуть залипати чи не працювати ви позбудетеся інструменту введення інформації і тоді комп'ютер буде марний. Найоптимальніший варіант чищення - використовувати балон з стисненим повітрям. Потужний потік повітря відмінно вичищає сміття між клавішами і волосся, крихти. В ідеалі клавіатуру потрібно від'єднати. Якщо ви не знаєте як це зробити, краще не чіпайте. Якщо ж, все-таки клавіатура вийшла з ладу, тут https://4toshiba.com.ua/klaviatura її можна замовити.
- Слідкуйте за чистотою екрану (матриці). У багатьох на моніторі жирні розводи, відбитки пальців, пил, брудні сліди. Але не поспішайте відразу бігти за звичайною кухонною ганчіркою. Протирати екран ноутбука слід дуже акуратно і тільки спеціальними засобами. Найкраще купити в комп'ютерному магазині серветки з мікрофібри з демінералізованою водою. Це одноразові серветки, дуже зручні і не залишають розводів.
- Не піддавайте ноутбук трясці або ударам, особливо коли ноутбук в робочому стані! Це шкідливо для жорсткого диска. Якщо ви часто переносите свій бук, купіть для нього спеціальну сумку з м'якої внутрішньої обшивки, щоб при випадкових ударах як то пом'якшити дію. Завжди акуратно закривайте кришку ноутбука, що не хлопайте нею, інакше зламаєте петлі або сам корпус.
- Слідкуйте за станом системи охолодження. Десь раз на рік потрібно розкривати ноутбук і чистити його від пилу і міняти висохлу термопасту. Якщо у вас перегрівається ваш ноут, я можу почистити, докладніше - тут. Щоб контролювати температуру процесора і відеокарти, користуйтеся спеціальною програмою AIDA 64 або будь-який інший для моніторингу температур. Або навіть якщо просто ноутбук став дуже гарячим і сильно шумить кулер - значить настав час генеральної чистки.