Вибір оптимальної системи пожежогасіння необхідно починати з пошуку надійної спеціалізованої компанії, що працює в цій галузі не один рік, яка надасть кваліфіковану допомогу і спільно з замовником розгляне різні варіанти систем під конкретний об'єкт. На сайті https://bezpeka-ltd.com/pozharnaya-signalizatsiya/ ви дізнаєтесь про діяльність компанії БЕЗПЕКА ЛТД, яка успішно займається проектуванням сучасних ефективних систем протипожежного захисту для різних об'єктів.
При виникненні пожежі її потрібно ліквідувати якомога швидше, щоб зменшити матеріальні збитки і не допустити жертв. Для цього в виробничо-складських приміщеннях і громадських будівлях встановлюється автоматична система пожежогасіння. Зазвичай вона входить в протипожежний комплекс разом з пожежною сигналізацією та системами оповіщення, димовидалення та управління евакуацією.
Згідно діючим нормативам система пожежогасіння повинна:
- спрацювати на початковій стадії розвитку пожежі,
- локалізувати її на достатній час до для прибуття бригади пожежників,
- ліквідувати загоряння до настання критично небезпечних факторів або руйнування конструкцій,
- не пошкодити розташоване поруч обладнання і інші матеріальні цінності.
У інструкціях прописано, що слід захищати всі приміщення незалежно від площі, крім приміщень з мокрими процесами, венткамер, приміщень для інженерного обладнання будівлі без горючих матеріалів, категорії В4 і Д по пожежній небезпеці і сходових кліток.
Принцип роботи систем протипожежного захисту
Розглянемо ланцюжок дій від загоряння до включення системи. Все починається з виявлення фактора пожежі датчиками - це може бути задимлення, різке збільшення температури, викид газу або поява полум'я. Отриманий сигнал тривоги передається на приборно-контрольну панель, яка активує пожежогасіння та інші системи.
Описана ситуація найбільш поширена і відноситься до автоматичних установок пожежогасіння. Ще бувають ручні системи, які активуються людиною. На них величезний вплив справляє людський фактор, тому судити про їх надійності складно.
Класифікація
Вибір типу установки пожежогасіння визначається проектною організацією. На це впливають об'ємно-планувальні рішення будівлі, оздоблювальні матеріали, параметри навколишнього середовища і т.д. Далі пройдемося по прийнятої класифікації установок пожежогасіння. Так ви зможете приблизно зрозуміти, що потрібно монтувати, і прикинути бюджет.
За своєю конструкцією установки пожежогасіння бувають:
- Агрегатні (в них все технічні засоби є самостійними одиницями, встановлюються прямо на об'єкті, що підлягає охороні);
- Модульні (складаються з одного або декількох модулів, встановлюються в приміщенні або поруч);
- Мікрокапсульовані (гасять вогонь твердими мікрокапсулами, які реагують на температуру).
За способом гасіння:
- Об'ємні (не підтримує горіння в об'ємі);Поверхневі (не підтримує горіння на поверхні);
- Локально-об'ємні (впливає на частину обсягу або на одиницю обладнання);
- Локально-поверхневі (впливає на частину поверхні або на одиницю устаткування).