Алкогольна залежність - справжня біда суспільства

Прикро, але наше суспільство деструктивне в своїй алкогольної культурі. Ще маленькими, починаючи пити на свято «дитяче шампанське», ми встановлюємо нерозривний зв'язок: свято-алкоголь.

Задушевні розмови з подругами або друзями теж супроводжуються випивкою. Для більшості з нас, стан сп'яніння забезпечує і стан близькості, довіри. Фактично, через цї свої звички, ми всі і ходимо на межі захворювання. 

Навіть у крайньому випадку, головне, щоб людина сама усвідомила, що є залежною, сама захотіла звернутися за допомогою до фахівців. А допомога поряд! На сайті https://pryntsyp.if.ua/ ви дізнаєтесь про діяльність івано-франківського реабілітаційного центру "ПРИНЦИП+", саме завдяки йому алкогольнозалежна людина гарантовано зможе стати на шлях здорового повноцінного життя! 

Як дізнатися, що людина залежна?

Існують певні передумови до розвитку алкоголізму, які не варто списувати з рахунків. Будь-нарколог повинен чітко встановити, що є визначальним чинником розвитку залежності у кожного конкретного пацієнта.

Є початкова ситуація, своєрідне знайомство з алкоголем, коли молоді люди розважаються, випиваючи незначну кількість спиртного. Небезпечний симптом проявляється, коли алкоголь починає керувати поведінкою людини. Тобто, в будь-якій стресовій ситуації людина вживає алкогольний напій, щоб заглушити нервове потрясіння.

Саме цей симптом яскраво свідчить про наближення захворювання. Якщо людина постійно коригує свої статки за допомогою алкоголю, слід задуматися і звернутися до фахівця. Вибратися з наступного етапу, коли алкоголь вже веде людину по життю, систематично мучить і не відпускає його, вкрай складно, але можна.

Алкоголізм, як будь-яке хронічне захворювання, поділений на стадії. Однією з основних причин його розвитку є і генетична схильність. Звичайно, не можна списувати розвиток цієї залежності виключно на гени. Важливо враховувати ще й те, що бачить людина в родині. Якщо періодичне або систематичне вживання алкоголю є нормою поведінки в цій родині, то це - теж вкрай небезпечно. Алкоголізм - це біологічне, соціальне та психічне захворювання одночасно.

Дуже важливо, щоб на всьому шляху лікування людини від залежності поруч з нею були близькі люди, родичі, друзі. Адже лікарі з одного боку, а близькі - з іншого - здатні допомогти людині повністю зцілитися від такого важкого, хронічної недуги.

ВООЗ: кожна 20-а людина в світі помирає від алкоголю

Співробітники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) дійшли висновку, що вживання спиртних напоїв призводить до більшої кількості смертей, ніж від СНІДу, автомобільних катастроф і насильства.

За даними ВООЗ, щороку від алкоголю помирає близько трьох мільйонів чоловік. Про це повідомляє науковий журнал Medical Express з посиланням на доповідь експертів. Основні причини: серцево-судинні паталогії, цироз печінки, рак, а також керування автотранспортом в нетверезому стані, і інші злочини на грунті алкогольного сп'яніння.

Фахівці підкреслюють, що алкоголь негативно впливає на розум людини і підштовхує її до скоєння необдуманих і в той же час небезпечних для життя дій.

Найчастіше від зловживання алкоголем помирають чоловіки, приблизно 13,5% загиблих склали молоді люди у віці від 20 до 29 років. Загалом, спиртні напої стали причиною 1 з 20 смертей.