Жовті нігті, грибок, рак шкіри і ще кілька міфів про шкоду гель-лаку

Тенденція відмовлятися від довгострокового покриття і садити свої нігті «на дієту» має під собою підстави. Багато відвідувачок манікюрних салонів починають замислюватися не тільки про нейл-дизайн, а й хочуть запобігти пошкодженням нігтьової пластини і зсередини, і зовні. Чи є приводи для занепокоєння?

Експерти спростовують найпоширеніші міфи про гель-лаки, а по посиланню материалы для наращивания ногтей ви зможете вигідно придбати цей та інші якісні матеріали по догляду за нігтями. 

Міф 1: нігті «не дихають»

Це досить поширена помилка дівчат, які вважають, що нігті в принципі дихають. На їхню думку, нігтям необхідний відпочинок від токсичного гелю-лаку, що не пропускає повітря.

Чому це не так? Нігті не вміють дихати і мають єдину функцію - захисну. Нігтьові пластини складаються з мертвих клітин, які беруть участі в обмінних процесах, що вимагають кисню. З цієї причини перерви між манікюром на кілька місяців нічого не дають. Більше того, завдяки гель-лаку на поверхні нігтьової пластини утворюється своєрідний водовідштовхувальний бар'єр, котрий дозволяє знівелювати негативний вплив жорсткої водопровідної води і побутової хімії.

Міф 2: нігті жовтіють

Багато хто вважає, що нігті під гелем-лаком жовтіють і стають ламкими. Це можливо в тому випадку, якщо майстер використовує дешеві засоби в процесі роботи, а також пересушує нігті під лампою.

Чим дійсно може бути спровоковано пожовтіння нігтьової пластини, так це неправильною послідовністю нанесення покриття. Якість залежить від того, якого ви вибрали майстра.

Міф 3: нігті слояться.

Потрібно прийняти, що гель-лак ні в якому разі не псує нігті. Єдиний варіант, при якому це можливо, - тобі попався некваліфікований майстер, який неправильно наніс або зняв покриття з нігтьової пластини.

Міф 4: відшаровується кутикула.

Гель-лак взагалі не впливає на кутикулу. Кутикула може відшаровуватися від неправильно зробленого манікюру - покриття тут взагалі не грає ролі.

А ось манікюр впливає на стан кутикули. І небезпечним може бути будь-який його вид, якщо процедуру виконує дилетант. Навіть при необрізній і апаратній техніці можна пошкодити кутикулу, якщо діяти недбало і використовувати неякісні інструменти. Через неакуратно зрізану кутикулу можуть з'явитися інфекції. Так що важливо знайти відмінного майстра, що знає свою справу, - і ніяких проблем не буде.

Міф 5: під гелем-лаком може завестися грибок

Якісний гель-лак абсолютно безпечний для нігтів. Інша справа - знову ж таки, некваліфікована робота. Нейл-майстер повинен досконало знати природу гель-лаку, сучасні технології, та грамотно підготувати нігті до маніпуляцій.

Звичайно, потрібно подбати про якість матеріалу, краще використовувати гелі-лаки відомих брендів: Luxio, Bandi, OPI Gelcolor, Beautix, Uno. Вони вважаються топовими, і у кожного з них величезна палітра кольорів.

Міф 6: опромінення лампою для сушки гелю-лаку викликає рак шкіри.

Насправді це спірне питання, точну відповідь на який може дати тільки статистика, для формування якої пройшло занадто мало часу.

Ну а поки поговоримо про факти: під час сушіння під UF-лампою ви, звичайно, отримуєте дозу ультрафіолету, але дуже незначну. Набагато більше променів можна зловити під час звичайної прогулянки по сонячної вулиці. Давай порахуємо: під час манікюру нігті під лампою знаходяться 180-200 секунд, що рівноцінно приблизно трихвилинному перебуванню поза приміщенням.