Пожежні мотопомпи: призначення, види, характеристики

Незважаючи на різноманітність засобів гасіння пожеж, досить великий вибір вогнегасних речовин, що використовуються для локалізації, ліквідації вогнищ загорянь, найчастіше боротьба з відкритим вогнем здійснюється з використанням води, розчинів піноутворювача на її основі, що подаються під тиском.

Одним з ефективних засобів пожежогасіння, що подають воду або піну, служить пожежна мотопомпа, яка є насосним агрегатом з приводом від бензинового або дизельного двигуна, забезпеченим комплектом пожежно-технічного обладнання. А замовити таке обладнання можна на сайті https://esg.kiev.ua/. Окрім мотопомп компанія ESG пропонує широкий асортимент надійної функціональної техніки і спорядження для пожежно-рятувальних служб, силових структур, обладнання і аксесуари для невідкладної медичної допомоги, безпеки дорожного руху. 

Призначення

Якщо в містах забір води пожежною автотехнікою, обладнаною насосами, проводиться з мережі зовнішнього водопостачання, то далеко від населених пунктів - з пожежних водойм, резервуарів, з пірсів, побудованих на річках, озерах, ставках або технологічних водоймах.

При відсутності на більшості, віддалених від обласних, районних центрів, великих промислових об'єктів спеціальних автотранспортних засобів єдиним доступним засобом пожежогасіння є пожежна мотопомпа - переносна, возима вручну або на базі автомобільного причепа.

Величезною перевагою переносних мотопомп служить повна автономність, висока мобільність, що дозволяє встановити їх на будь-який твердої майданчику поблизу природного або штучно створеного запасу води, недоступного для під'їзду пожежної автотехніки - автоцистерн, насосно-рукавних автомашин.

Основним призначенням для використання пожежних мотопомп є:

  • Забір води з пожежних водойм, резервуарів, зі спеціально обладнаних пірсів, з подальшою подачею під тиском на гасіння вогнищ пожежі води або піни, отриманої з використанням розчину піноутворювача.
  • Подача води від гідрантів зовнішньої мережі протипожежного водопостачання.
  • Для перекачування води, заповнення ємностей, пристосованої для пожежогасіння сільськогосподарської техніки, що транспортуються автоцистерн, пожежних вертольотів.
  • Для укомплектування пожежних поїздів, суден.

Повна автономність, простота експлуатації, конструктивна надійність зробили пожежні мотопомпи незамінним технічним засобом для гасіння вогнищ пожеж, що виникають в сільській місцевості, на території заготівельних, переробних підприємств, виробничих об'єктів, розташованих далеко від центрів цивілізації.

Крім того, пожежні мотопомпи активно, ефективно використовуються за наступними варіантами господарського призначення, що підтверджує факт ширшого призначення таких технічних пристроїв, а не лише протипожежне застосування:

  • Забір, перекачування і подача чистої води для поливу садових, дачних ділянок землі, сільськогосподарських угідь, заповнення ємностей.
  • Відкачування забрудненої води із затоплених підвальних поверхів будівель, колодязів різного призначення в ході усунення аварійних ситуацій в роботі комунальних служб;
  • Осушення котлованів, траншей, трюмів річкових, морських суден.
  • Для відкачування води при проведенні пошукових робіт, археологічних розкопок.
  • Аварійне осушення, скидання води з басейнів, резервуарів, водойм.
  • При проведенні іригаційних робіт.

Види і технічні характеристики

Всі такі мобільні пристрої для гасіння пожеж можна розділити на види за способом розміщення, переміщення / транспортування, типу двигуна приводу насоса; чистоті води, з якої вони можуть працювати:

  • Бензинові - з приводом від карбюраторного / інжекторного двигуна, що використовує як паливо різні марки бензину.
  • Дизельні - з приводом від дизельного рухового апарату, мають більш високий моторесурс, але працюють голосніше бензинових моделей пристроїв.

Також розрізняють переносні і пересувні моделі. Перші змонтовані на несучій рамі, яка забезпечує можливість перенесення удвох вручну, для транспортування автотранспортом в кузові, багажнику, автомобільному причепі, завантаження / розвантаження, установки на тверду поверхню - щільний грунт в протипожежному розриві біля водойми, асфальтовану, бетонований поверхню дороги, пожежного проїзду.

Другі встановлені на рамі одноосного візка з колесами, що дозволяє пересувати її по рівній твердій поверхні одній людині, але не виключає можливість перенесення її двом і більше членам ДПД, працівникам зі складу чергового персоналу підприємств, організацій.