Як правильно вибрати бетон для фундаменту

Фундамент - найважливіший елемент конструкції будинку. Від його якісних характеристик залежить здатність витримувати великі навантаження зверху і рух грунту знизу. Принципово важливо знати особливості вибору і замісу суміші, щоб в подальшому спорудити довговічну і надійну будівлю.

Скільки потрібно бетону для роботи?

Щоб виконати роботи швидко і вчасно, бажано розрахувати необхідну кількість бетону до початку будівництва. По-перше, потрібно знати, який саме фундамент ви плануєте зводити - стрічковий, плитний або стовпчастий (фундамент). Калькулятор підрахунку в кожному випадку буде відрізнятися.

  • При стрічковій заливці розраховується бетон для кожної стрічки і підсумовується результат.
  • Для плитного фундаменту розрахунок ведеться по кожній секції, але заливається суміш цільним полотном.
  • У формулі підрахунку кількості бетону для пальового фундаменту фігурують довжина опори і її перетин.

Проводити всі виміри слід з максимальною точністю, адже істотні відхилення можуть спровокувати нестачу матеріалу. У більшості випадків, заливка повинна бути одна, щоб міцність конструкції не постраждала.

Замовляти цей матеріал слід у первірених постачальників, а от чому в Ладижині вигідно купити бетон ви дізнаєтесь на сайті beton-ukrprodukt.com.ua 

Як вибрати марку бетону?

Марка позначається буквою М. Поруч з буквою завжди стоїть число: якраз воно вказує на твердість одержуваної суміші. Чим більший коефіцієнт, тим солідніше навантаження здатний витримати фундамент і тим вище ціна бетону. Слід дотримуватися золотої середини і вибирати матеріал по реальної необхідності, не намагаючись заощадити або навпаки - купити найдорожче і найкраще.

Вибрати марку бетону можна, враховуючи:

  • навантаження. Легкі споруди (каркасні будинки, наприклад) можна будувати на бетоні М200. Для брусової лазні застосовують марку М250, а для будинку - М300. Для заливки будівель з піноблоку, газосилікату - бетон М300 або М350. Цегляні або двоповерхові будинки зводять на бетоні М350. Для багатоповерхівок підходить марка М400 і вище;
  • грунт. Складний грунт з нерівномірними навантаженнями на фундамент потребує високої марки бетону (М300, наприклад). Для скельного або піщаного ґрунту можна використовувати М200.

Додаткові параметри

Матеріал має ще кілька показників до застосування - вологостійкість, морозостійкість, клас, рухливість. Вологостійкість позначається буквою W і індексом від 1 до 12. Чим вище число, тим гірше застигла суміш пропускає воду. Якщо ви не плануєте гідроізолювати фундамент, то зупиніться на бетоні з високою вологостійкістю.

Морозостійкість показує, скільки раз пласт води з бетоном може заморожувати і розморожувати без втрати своїх властивостей. Позначається вона буквою F і цифрою 25-1000. Від класу бетону залежить його здатність до стиснення під час процесу застигання.

Рухливість бетону (П) позначає його плинність в рідкому стані. Для приватного будівництва застосовується бетон П2 або П3. Для збільшення рухливості суміші, не потрібно додавати до неї в бетономішалку воду - це знизить якість підстави.