Засоби для захисту рослин - класифікація, принцип дії, особливості застосування

Гарного грунту, добрив і регулярного поливу недостатньо, щоб виростити і зібрати врожай. На дачній ділянці рослинам часто загрожують шкідники, бур'яни і різні захворювання.

Щоб ефективно боротися з ними, розроблені спеціальні хімічні препарати - засоби захисту рослин, а на сайті https://www.apteka-sadivnyka.ua/ їх можна придбати за найкращою вартістю. Дані препарати діляться по групах, способам впливу, токсичності, призначенням і спектру дії.

Яких типів бувають засоби для захисту рослин

Є кілька найпоширеніших типів хімікатів для захисту рослин від шкідників і хвороб. Гербіциди застосовують від бур'янів, фунгіциди - від грибної інфекції, акарициди - від кліщів, інсектициди - від комах, родентициди - від гризунів і бактерициди - від бактерій.

Як пестициди відрізняються за токсичністю

Є чотири групи препаратів за токсичністю:

  • сильнодіючі отруйні речовини зі середньолетальною дозою (ЛД50) до 1 мг / кг маси тіла,
  • високотоксичні - ЛД50 від 50 до 200 мг / кг,
  • середньотоксічні - ЛД50 від 200 до 1000 мг / кг
  • малотоксичні - ЛД50 більше 1000 мг / кг.

За яким принципом діють

Всі препарати бувають контактними і системними.

  • Контактні - засоби, якими рослини потрібно ретельно обробити: щоб такий препарат подіяв, він повинен потрапити на кожну комаху або хвороботворну бактерію.
  • Системні - якщо рослина вбере трохи такого препарату, вона сама стає отруйною для комахи або грибків. Ці засоби більш ефективні, але одночасно і більш токсичні, шкідливі для навколишнього середовища.

В яких формах випускаються

Хімічні засоби для захисту рослин випускають в різних формах, які відрізняються особливостями застосування. Це дуст - порошки тонкого помелу для розпилення, змочується порошки для отримання суспензій, гранульовані препарати, готові розчини та концентрати для приготування емульсій. Форма випуску завжди вказується на упаковці препарату.

Застосовувати препарати можна методом обприскування, обпилювання, інтоксикації самої рослини, аерозольного обприскування, фумігації (димленія), протруювання насіння і грунту, антисептування.

Для чого потрібні фунгіциди

Фунгіцидні речовини потрібні, щоб повністю або частково придушувати розвиток збудників хвороб садових і городніх рослин. Бувають органічними і неорганічними, наприклад з'єднання сірки, міді і ртуті з іншими компонентами.

Профілактичні фунгіциди призначені для попередження процесу зараження рослини, також вони здатні призупиняти розвиток і поширення збудника інфекції. Лікувальні, або викорінюючі фунгіциди діють на міцелій грибів, репродуктивні органи збудника, спричиняючи його знищення

Навіщо потрібні гербіциди

Гербіциди призначені для знищення різноманітних бур'янів. Це дозволяє менше прополювати їх вручну і запобігти ерозії грунту, яку викликають часті механічні обробки. Зазвичай гербіциди використовують в боротьбі проти багаторічних бур'янів.

Системні гербіциди просуваються від обробленої поверхні по рослині до точок росту (коріння), і рослина відмирає. Гербіциди вибіркової дії знищують суто бур'яни, не пошкоджуючи при цьому культурні. А гербіциди суцільної дії можна використовувати в період, коли сільськогосподарські рослини ще не висаджені.