Спортивне харчування: з чого починати

Все спортивне харчування несе в собі певну мету - зробити спортсмена сильнішим, витривалішим, допомогти йому в досягненні нових спортивних рекордів, підвищити імунітет, допомогти в наборі м'язової маси, або в «топці» жиру, нормалізувати обмін речовин, або надати інші корисні ефекти.

Кожна спортивна добавка виконує одну або кілька властивих тільки їй функцій. Наприклад, левокарнітин стимулює жировий обмін, креатин використовують для збільшення витривалості спортсмена і т.д. Хоча є препарати, що працюють відразу в декількох напрямках.

Що таке спортивне харчування і навіщо воно потрібне

Спортивне харчування - не рядовий товар маркетингу, а розробляється протягом багатьох років вченими в області фізіології і дієтології шляхом наукових досліджень продукти, ретельно підібрані за складом, і є по суті концентрованими харчовими елементами, спеціальним чином оброблені, для кращої засвоюваності організмом людини.

Причому, на засвоєння спортивного харчування потрібні мінімальні витрати організму, і воно всмоктується в кров значно швидше ніж звичайна їжа, що містить крім ключового елемента масу інших компонентів, що робить практично неможливим контроль над своїм тілом шляхом прийому правильних пропорцій їжі, без участі спортивних добавок.

Спортивне харчування найчастіше має високу енергетичну цінність, що надає спортсмену додаткову енергію для тренувань, і покращує його самопочуття. А на сайті https://monsterlab.com.ua можна купити якісні протеїни, гейнери, жироспалювачі, креатин і інші види спортивного харчування за доступними цінами. 

Всупереч існуючій думці спортивне харчування абсолютно нешкідливе, і не відноситься до допінгу. Єдиний варіант, коли воно може завдати шкоди організму - особиста непереносимість через порушення обміну речовин, або конкретних захворювань, а також дуже великий обсяг вживання «за раз», що в загальному-то трапляється і від звичайних продуктів, якщо їсти більше, ніж треба.

Види спортивного харчування

Протеїн

Протеїн (білок) - є одним з основних елементів живлення людини. Протеїн потрібен для росту, відновлення і розвитку всіх клітин організму, а також для синтезу всіх ферментів і гормонів. Найбільша кількість білків міститься в м'ясі, морепродуктах, а також в зернових і молочної продукції. При перетравленні, білок розщеплюється на окремі амінокислоти, які поширюються по організму шляхом всмоктування через кров і надалі відбувається синтез необхідних білків, ферментів або гормонів.

Підвищена потреба спортсменів в білку обумовлена ​​тим, що білок необхідний для відновлення окремих м'язових структур в період відновлення після тренувань. Також, протеїн необхідний при будівництві сильнішою м'язової маси.

Гейнер

Основним продуктом для набору м'язової маси є гейнер. В наші дні професійні спортсмени беруть точно такі ж гейнери, як і ті які стоять на прилавках магазинів спортивного харчування і кожен охочий може додати прийом хорошого якісного гейнера в свій раціон.

Якісний гейнер повинен відповідати наступним критеріям: велика кількість калорій в перерахунку на одну порцію, мати в складі високоякісні (повільні) вуглеводи, повинен бути насичений вітамінами, мікроелементами, амінокислотами та іншими корисними компонентами.

Карнітин

Карнітин - є амінокислотою, він потрапляє в організм з їжею, а також синтезується в клітинах печінки і нирках. Він міститься в м'ясі, молоці, рибі. Потрапляючи в організм карнітин відкладається в м'язах, де виконує свою основну функцію - направляє жири у вигляді вільних жирних кислот для переробки їх в енергію.

Без карнітину неможливо спалювання жиру в організмі. Також він допомагає збереженню білка в організмі, тому що при наявності карнітину, при навантаженнях відбувається спалювання жирів, а не білка. Основне джерело енергії для роботи серця це вільні жирні кислоти, і саме карнітин перетворює їх в енергію.

Глутамін

Глутамин - відноситься до числа замінних амінокислот, відповідає за рівень цукру в крові, допомагає боротися з втомою і підвищує працездатність мозку. Одна з важливих особливостей глутаміну виділення гормону росту. Глутамин використовується для синтезу білка і близько 60% вільних амінокислот знаходяться в м'язових клітинах синтезуються з глутаміну.

Зазвичай ми отримуємо досить глутаміну з їжі, але при інтенсивних тренуваннях потреба в глутамін різко зростає. У зв'язку зі стимуляцією глутаміну гормону росту, приймати препарат краще перед сном.

BCAA

Амінокислоти з розгалуженими ланцюжками - ВСАА використовуються в середовищі спортсменів і не тільки по одній простій причині, тому, що вони реально працюють. Їх популярність неухильно і постійно зростає і треба зауважити, що цілком заслужено, на відміну від більшості інших добавок.

Креатин

Що ж таке креатин, і для чого він потрібен? Почнемо з того що креатин абсолютно безпечний продукт. Креатин це натуральна речовина, яка міститься в нашому організмі. Приблизно 95% креатину міститься в м'язах. Чим більше креатину в ваших м'язах, тим більш тривалу і інтенсивну тренування ви зможете виконати. Вживати креатин краще після тренування з швидкими вуглеводами. Так само, креатин можна додавати в гейнер або солодкий сік.

Амінокислоти

Амінокислоти - це складові з яких складаються всі білкові структури організму, в тому числі і м'язові волокна. Також в організмі вони використовуються для вироблення різних гормонів та ферментів. Деякі амінокислоти відносять до незамінних - це значить, що організм не може їх синтезувати самостійно в достатній кількості. Решта амінокислоти відносяться до замінних, тобто організм може їх самостійно синтезувати з інших джерел.