Пружинний, чи безпружинний? Вибираємо модель матрацу

Здоров'я, самопочуття і настрій будь-якої людини безпосередньо залежить від якості сну. За повноцінний, здоровий сон відповідає спальне місце, яке повинне бути правильно організовано для конкретної людини.

Якісний матрац дозволяє добре висипатися, а також бадьоро себе почувати протягом дня. Втім, неправильно підібрана модель може стати причиною болів в спині, поганого сну або проблем зі здоров'ям. Офіційний магазин бренду Highfoam пропонує по доступній вартості  широкий асортимент найвищої якості пружинних і безпружинних матраців. А яка ж різниця між цими моделями і кому більш підійде  той чи інший варант?

Пружинні матраци

Матраци з пружинами можна поділити на дві основні категорії:

  • З залежним пружинним блоком "Боннель". У моделях цього типу пружини з'єднані між собою, а вся поверхня виробу має одну ступінь жорсткості. Конструкцію «Боннель» не назвеш дуже надійною або довговічною, так як з часом пружини продавлюються або починають видавати скрип.
  • З незалежним пружинним блоком. Такі матраци мають блок незалежних пружин, один з одним не з'єднаних, а поміщених в окремі тканинні чехли. Такі вироби можуть бути м'якими, середніми або жорсткими. Блок незалежних пружин гарантує спині необхідну підтримку. Дана модифікація є найсучаснішою з усіх пружинних матраців.

Комфорт спального місця з незалежним блоком визначається кількістю пружин на метр. Навіть 256 пружин на квадратний метр забезпечують комфортний відпочинок. 512 - на квадратний метр називаються Multipocket, вони відрізняються ще більш високим ступенем комфорту. Елітні моделі мають 1000-2000 зовсім маленьких пружинок на квадратний метр, що забезпечує неперевершений ортопедичний ефект.

Корисна порада: щоб матрац прослужив вам довго, перевертайте його один раз в 3-6 місяців. Це запобіжить деформації пружинного блоку, а також дасть можливість невикористаній стороні повернути свою пружність.

Рекомендації по вибору пружинного матраца

Між чохлом і пружинним блоком знаходиться наповнювач, який визначає якість і характеристики виробу. Один з популярних натуральних матеріалів - кокосова койра, яку застосовують в матрацах середньої або високої жорсткості. Кокосове волокно не деформується, пружне, не гниє, добре пропускає повітря і випаровує вологу. На другому місці - латекс. Цей пружний матеріал рослинного походження, витримує високі навантаження, довговічний, а також має ортопедичний ефект

Безпружинні матраци

Сучасні безпружинні моделі виготовляються з різних натуральних і синтетичних матеріалів. Поєднання м'яких і жорстких наповнювачів забезпечує пружність, а також ортопедичний ефект. Безпружинні моделі мають різний рівень жорсткості, який визначається характеристиками і порядком розташування шарів.

При виготовленні ортопедичних безпружинних виробів використовуються кілька наповнювачів:

  • Латексу властиву м'якість, пружність і довговічність. Дуже часто шар м'якого латексу комбінують з твердою плитою з кокосової койри, це дозволяє забезпечити необхідну пружність і жорсткість спального місця.
  • Кокосова койра - "дихаючий" натуральний матеріал. Досит жорстка, міцна, добре випаровує вологу і добре «дихає». Використовується при виготовленні дитячих і дорослих виробів.
  • Синтетичний латекс (ППУ). Штучна альтернатива природному латексу. Відрізняється більш доступною ціною.
  • Струттофайбер і холлофайбер. Синтетичні наповнювачі, виготовлені з поліефірного волокна. Відрізняються хорошими теплоізоляційними властивостями.
  • Меморікс - інноваційний матеріал, здатний «запам'ятовувати» анатомічні контури тіла під впливом тепла. Володіє відмінним ортопедичним ефектом.

Який же матрац вибрати?

Очевидно, що у пружинних і безпружинних моделей є свої переваги і недоліки. Вибираючи відповідну модель варто відштовхуватися від уподобань, віку, ваги, зросту або бюджету.

  • Повним людям підійдуть жорсткі матраци з пружинним блоком, він забезпечить хребту необхідну підтримку. Дорослим людям тендітної статури - м'який матрац з пружинами або без.
  • Здоровим людям із середньою вагою підійдуть ортопедичні матраци будь-якої конструкції середньої або високої жорсткості.
  • Для дітей варто купувати моделі жорсткі без пружин, які сприятимуть формуванню здорової постави.
  • Літнім людям підійдуть безпружинні матраци з латексу або вироби з незалежним пружинному блоком середньої жорсткості.