Поради по догляду за м'якими меблями

Здається, що ейфорія після покупки нових меблів буде вічною, а диван ніколи не перетвориться в мотлох, на кшталт його попередника. Але час йде, меблі використовується і, звичайно, втрачають первісний зовнішній вигляд при експлуатації.

М'які меблі є в кожній квартирі, але далеко не всі приділяють догляду за ними належну увагу. Звичайно ж, кожному хочеться, щоб диван, крісло, пуфик, чи ліжко, придбане в магазині меблів mebli-bristol.com.ua зберегли якомога довше свій чудовий первісний вигляд і експлуатаціні властивості, тому за меблями потрібно правильно і регулярно доглядати.

Методи догляду за різними поверхнями розрізняються. Кілька простих порад допоможуть зберегти привабливий вигляд меблів.

Чистимо від пилюки

Дивани прекрасно збирають пилюку. Її частинки проникають під оббивку і осідають в наповнювачі, а при найменшому русі злітають в повітря. Пилюка не тільки погано позначається на самопочутті людини, а й впливає на зовнішній вигляд меблів - оббивка втрачає колишню яскравість, з'являються розводи. 

Кращий помічник в справі чищення - пилосос. А щоб не пошкодити оббивку, правильно вибирайте режим потужності. Якщо пилососа немає або оббивка не терпить такого чищення, позбутися від пилу можна за допомогою мокрого простирадла. Нею накривають поверхню і проходяться по меблям звичайною вибивачкою для килимів. Бруд і пил також можна видалити за допомогою щітки. Слід пам'ятати про важкодоступні місця - щілини, і з'єднання біля підлокітників. Якщо є окремі подушки, їх також піддають чищенні.

Виводимо плями

Плями псують зовнішній вигляд, роблять квартиру неохайною. Виводити їх краще відразу після появи, але і від застарілих забруднень можна позбутися.

  • Натуральна шкіра найбільш чутлива до агресивних засобів. Не можна застосовувати аміак, пральні порошки, розчинники, сушити поверхню феном. Шкіряну оббивку можна протерти сумішшю оцту і спирту, і зробити це краще на всій поверхні, попередньо протестувавши в непомітному місці. Протерти шкіру можна губкою, змоченою слабким мильним розчином. Плями від кави, фруктів видаляють ганчіркою або губкою, змоченою в спирті.
  • Штучна шкіра зазвичай піддається простому мильному розчину. Застосовувати пилосос не рекомендується - сильний тиск може завдати пошкодження і залишити подряпини на матеріалі. Не рекомендується використовувати відбілюючі засоби, розчини на основі хлору. Щоб додати блиск, штучну шкіру можна обробити спеціальним складом з вмістом силіконів.
  • Замша. Покриття стійке до стирання, але плями на ньому краще виводити відразу. Протирають мильним розчином, добре вичавивши ганчірку, так як замша не любить багато вологи і миттєво її вбирає. Очистити замшу можна за допомогою щітки для взуття та спеціальних засобів. Після вологого чищення ворсинки обов'язково потрібно розгладити.
  • Велюр. З цим типом тканини не рекомендується використовувати пилосос - він псує оксамитовий ворс, не можна використовувати жорсткі щітки і агресивні засоби. Плями краще виводити мильним розчином або спеціальними засобами зі щадним складом.
  • Жаккард. Для його чищення використовують злегка теплу воду і м'яку щітку.
  • Гобелен. Чистити матеріал можна пилососом, дозволяється застосовувати і хімічну чистку. Важливо пам'ятати, що при попаданні великої кількості вологи, гобелен дає усадку.

Якщо власними силами вивести плями не вдається, то краще звернутися до фахівців, які знають, як боротися з різними типами забруднень, і застосовують професійні щадні кошти.