Під всі ноутбуки Apple MacBook виробляються оригінальні зарядні пристрої. Вони повністю бути сумісні з кожною конкретною моделлю, виходячи з її потужності і року випуску.
Насправді, купуючи зарядку в інтернет-магазині, зарядний пристрій для macbook air 13 можна поставити в фільтр модель свого ноутбука і швидко отримати адаптований список пропозицій. Але ж ви хочете в усьому розібратися, тому йдемо далі.
Перш ніж вибрати зарядний для Apple MacBook потрібно дізнатися модель і потужність свого ноутбука. Серійний номер і ідентифікатор моделі вказані на упаковці до пристрою, на нижньому боці його корпусу або в пункті меню "про цей Mac".
Типи зарядних пристроїв
Знаючи "свою" модель, Ви можете підібрати тип "свого" зарядного. Якщо він виготовдений на початку 2015 року або пізніше, скоріше за все Вашим типом буде USB-C - блок живлення даного типу був розроблений для комплектації 12-дюймового MacBook початку 2015 року і більш пізніх моделей, тому що вони оснащені роз'ємом USB Type-C.
Це адаптер нового зразка, який кардинально відрізняється від попередників - MagSafe і MagSafe 2. Це універсальний двосторонній роз'єм, що підтримує стандарт USB 3.1. Він позбавляє необхідності оснащувати лептоп різними роз'ємами, а також дозволяє вирішити абсолютно різні повсякденні користувальницькі завдання.
Так, USB-C дозволить не тільки зарядити лептом, але і виводити відео і передавати дані. Через той же порт.
Мінусом цього типу адаптера (роз'єму) є його геометрична несумісність зі старими роз'ємами. Тобто при необхідності підключити периферію з роз'ємом USB вам знадобиться перехідник. Купу таких Apple вже встигла випустити: Всі вони коштують дуже дорого (наприклад, багатопортовий адаптер USB-C / VGA в "офлайні" коштує - 2600 грн.) - ну, Apple все-таки, однак ринок уже не відчуває нестачі в більш дешевих аналогах - китайці ніколи не сплять, так. Втім, як і досить серйозні виробники периферії.
MagSafe і MagSafe 2 Зарядка MagSafe - старожил моделей, вироблених до початку 2013 року. Це адаптер живлення на магнітному T- або L-подібному роз'ємі з потужністю 45 (для MacBook Air), 60 (для MacBook) або 85 (для MacBook Pro) Вт. (До речі, магнітний роз'єм - один з кращих лептопових винаходів від Еппл, яке врятувало життя не одному лептопу по всьому світу!)
Починаючи з середини 2012 року на ринок стали надходити MagSafe 2 - до цього часу Apple змінила стандарт роз'єму, зробивши його тоншим і ширшим. Тобто сам блок живлення залишився з тими ж габаритами, а роз'єм, хоч і ідентичний зовні старому MagSafe, але не сумісний з ним механічно.
Так, моделі ноутбуків, починаючи з 2012 року, стали включати в свій комплект MagSafe 2. Якщо ваш лептоп потрапляє в цей часовий розріз і має порт під MagSafe 2, але ви бажаєте використовувати зарядний з роз'ємом MagSafe, вам буде потрібно спеціальний конвертер - перехідник, який вирішить питання механічної сумісності.