У вторинної нерухомості є свої плюси: будинок уже побудований, район обжитий, інфраструктура розвинена. А підібрати оптимальний варіант найкраще за допомогою спеціалізованих перевірених сервісів, наприклад на https://garna.net/Ukraine/Odessa%20region/Odessa/apartments/sale/street/Вильямса/ ви знайдете кращі в Одесі пропозиції квартир на вторинному ринку без посередників з детальним описом, фото і контактними даними.
Але ризиків при купівлі квартири на "вторинці", можливо, навіть більше, ніж у випадку з новобудовами. Розглянемо найпоширеніші з нихю
Купівля по фальшивій довіреності
Чорні ріелтори не дрімають, їх жертвами можуть стати самотні люди похилого віку, люди, залежні від алкоголю чи наркотиків, діти-сироти. Це їх квартири шахраї переоформлюють на підставних осіб і виставляють на продаж, в господарів виписують і переселяють в глухомань. Так як шахраям треба діяти швидко, ціни вони зазвичай занижують. Хоча низька вартість житла - тільки перший знак для покупця.
Другий привід насторожитися - продаж за дорученням. Мало того що вона може бути фальшивою, так ще й діє документ до моменту його скасування. Договір купівлі-продажу вступає в силу тільки після його реєстрації. Якщо продавець скасує дію довіреності раніше, то таку угоду можуть визнати недійсною.
Незаконна приватизація
У кожного об'єкту нерухомост на вторинці є своя історія, а перевірку її необхідно здійснювати саме з моменту приватизації житла. Справа в тому, що в цій процедурі мають бути задіяні всі зареєстровані в помешканні. Може так статися, що про якусь людину "забули", (вона, наприкла, певний час перебувала в місцях позбавлення волі), а в результаті страждає покупець. Операцію можуть визнати недійсною через незаконну приватизацію. Відсутній родич може з'явитися через кілька років і заявити про свої права на квартиру.
Непогоджений продаж
З'ясуйте, скільки у квартири власників. На продаж повинні бути згодні обоє (або колишнє подружжя, які були одружені на момент покупки квартири). Якщо серед власників нерухомості є неповнолітні діти, то угоду повинні схвалити органи опіки та піклування. Іншими словами, абсолютно всі власники квартири повинні сказати рішуче «так». Якщо хтось із них цього не зробить і після угоди заявить про свої права, її визнають недійсною.
Неврахований спадок
Перевірте, скільки разів ту квартиру купували і продавали, яким чином вона дісталася останньому власнику. Квартира могла бути подарована або перейти у спадок. Слід чітко перевірити за документами, не можуть чи інші родичі також виявитися спадкоємцями цієї квартири. Якщо права цих людей при продажу нерухомості будуть порушені, угоду можуть визнати недійсною.
Борги по внесках за капремонт
Нарешті, після покупки квартири може з'ясуватися, що попередній господар заборгував пристойну суму за капітальний ремонт будинку. Несплачені внески за капремонт моногоквартірних будинків переходять на нового власника житла. Тому перевіряйте наявність заборгованостей до оформлення угоди.
Що стосується боргів по рахунках за комунальні послуги і телефонний зв'язок, то вони не поширюються на нового власника. Однак в договорі купівлі-продажу і акт краще вказати, що заборгованість не переходить покупцеві.