Особливості встановлення
При виборі холодильника із вмонтованою морозильною камерою одразу варто подумати, де він буде стояти, а також який у нього буде корисний об’єм. Звісно, у просторих приміщеннях габарити можуть бути не такими важливими, однак в однокімнатних квартирах та студіях важливий кожен сантиметр. Пам’ятайте, що поруч із холодильником повинна бути розетка.
Окремо стоячі моделі можна встановлювати де завгодно. Вмонтовані холодильники ховають у спеціально відведену нішу на кухні. Виглядає все дуже стильно і гармонійно, а при грамотному плануванні можна зекономити трохи місця.
Тип охолодження
За цим параметром двокамерні холодильники діляться на три різновиди:
- Зі статичним охолодженням. Компресор поперемінно вмикається та вимикається. Усередині холодильника утворюється конденсат, котрий з часом розмерзається та стікає у спеціальну ємність. Недолік — сильне коливання температури між стадіями замерзання і розмерзання.
- Із динамічним охолодженням. Це та ж сама статична система, але з вентилятором, що забезпечує більш рівномірне охолодження.
- No Frost. Постійна циркуляція повітря запобігає утворенню інею. Вартість холодильника з системою No Frost дещо вища, однак його не доведеться постійно розморожувати.
Розташування морозильної камери
Є три позиції розташування морозилки:
- Знизу. Такою технікою зручно користуватись, оскільки не доведеться часто нагинатись. Співвідношення між морозилкою та холодильною камерою може сягати аж до 50/50.
- Збоку. Багатодверні моделі дуже місткі, однак великогабаритні та дорогі.
- Зверху. Об’єм морозильної камери суттєво менший, ніж у основного холодильника. Моделі підходять для заморожування невеликої кількості продуктів.
Тип компресора
- Звичайний. Поршневі моделі використовуються багато десятиліть. У них постійно чергуються цикли роботи і відпочинку. Такі холодильники найдешевші, однак постійне вмикання і вимикання зменшує строк їх служби.
- Лінійний. Поршні працюють на електромагнітному полі, що знижує тертя. Недоліки ті ж, що і в звичайних моделей.
- Інверторний. При досягненні необхідної температури компресор не вимикається, а зменшує інтенсивність роботи. Це підвищує період служби та знижує шумність.
Однокомпресорні моделі дешевші, зате холодильники з двома компресорами працюють тихіше, часто в них є функція швидкого заморожування.
Додаткові параметри
Також зверніть увагу на:
- смарт-управління — розумним холодильником простіше керувати, він сам може встановлювати оптимальні режими та формувати список покупок;
- клас енергоспоживання — чим більше плюсів після А, тим економніша робота;
- функції й оснащення — лотки для яєць, відділення для пляшок, генератор льоду та ін.
Уважно підійдіть до купівлі двокамерного холодильника, адже якісна техніка — це гарант захисту ваших продуктів від псування.