Звичайно, сама ця технологія ця не з дешевих, зате на сайті vikna24.if.ua ви дізнаєтесь де в Івано-Франківську можна замовити по доступній вартості якісні пластикові вікна.
Інтелектуальне вікно добре блокує сонячне світло на великій площі, тому його можна застосовувати для великих будівель з високими витратами на охолодження. Скло блокує як видимий спектр світла, так і інфрачервоні промені.
Дослідницька група також досягла успіху в створенні технології екранування - по суті, розробивши плівку, яку можна приклеювати до вже існуючих шибокх. Якщо виробництво таких плівок матиме успіх, їх можна буде використовувати не тільки на будівлях, а й в автомобілях, кораблях і літаках.
А дещо раніше в MIT (СЩА) розробили інноваційну плівку для вікон, яка рятує від спеки. За словами винахідників, розробка може зробити розумні вікна ефективніше. Тонкий світловідбиваючий шар працює як риболовна сітка. Термохромна плівка складається з мікрочастинок, які відображають 70% сонячної енергії. Завдяки цьому приміщення в спеку менше нагрівається, і витрати електроенергії на кондиціонер скорочуються на 10%.
В ході одного з експериментів вчені виявили, що без плівки на вікнах приміщення нагрівається до 38,8 градусів Цельсія, а в тих же умовах, але з плівкою - до 33,8 градусів.
При кімнатній температурі плівка прозора, але при температурі вище 32 градусів Цельсія вона мутніє - може з'явитися враження, ніби скло замерзло. Ця технологія буде затребувана і в Гонконзі, де жаркий клімат, і уряд збирається скоротити енергоспоживання на 40% до 2025 року, впевнені вчені.
«Розумні вікна, які зараз є на ринку, або недостатньо ефективно відбивають сонячне світло, або, як деякі електрохромні вікна, вимагають енерговитрат, щоб залишатися прозорими», - зазначає автор дослідження, професор Ніколас Фан.