Вініл чи поліуретан: вибір захисної плівки для авто

Антигравійна плівка - мабуть, найкращий спосіб захистити лакофарбове покриття автомобіля. Говорять про це не тільки експерти, а й прості автомобілісти, які все частіше «голосують» саме за антигравійку.

Але мало хто знає, що являє собою по-справжньому захисна плівка. Як її правильно вибрати і як відрізнити антигравійну плівку від тієї, що призначена лише для стайлінгу? А помилка тут чревата не тільки емоційним розчаруванням, але і серйозними матеріальними втратами.

На ринку представлено два типи плівок для обклеювання автомобіля: вінілова і поліуретанова, а купити їх можна на сайті https://www.12volt.ua/article/antigravijnaja-zaschita-avtomobilja компанії "12 ВОЛЬТ".

З одного боку, вони схожі. З іншого, це продукти, які вирішують різні завдання. 

Вініл - відмінний тюнінг

Головне призначення вінілових плівок - тюнінг. У них багато кольорів і фактур. У тому числі незвичайних, наприклад, золото, срібло, карбон та інші. Тому багато хто вибирає такі плівки, щоб надати машині індивідуальність. Однак варто пам'ятати, що спочатку вініл створювався для реклами. Тому красу за допомогою таких чином навести можна, але захистити автомобіль ні. Чому?

За властивостями вініл схожий з пластиком. Він пластичний і гнучкий при нагріванні. Але дубіє на морозі. В результаті взимку пошкодити таку плівку не складає труднощів.

Вінілова плівка захищає лакофарбове покриття лише за рахунок своєї товщини, а це 100 мікрон або 0,1 мм. Від дрібних гілок, піску і не самої акуратною мийки така плівка врятує. Але перед більш серйозними речами вона пасує, не кажучи вже про крихкість в холодну пору року.

До слова, тому часто зустрічаються машини, у яких весь бампер в «лахмітті» вінілової плівки. Вона порвалася на морозі при легкому контакті з невеликим бордюром.

Вініл швидко вицвітає і жовтіє на сонці. Агресивні реагенти, особливо ті, якими обробляють дороги взимку, лише сприяють цьому.

Нарешті, вініл не пропускає світло. Значить, якщо автомобіль обклеєний частинами, то через пару років непокриті плівкою елементи по тону почнуть відрізнятися від тих, що закриті плівкою.

Однак якщо ви хочете перетворити свою машину і зробити так, щоб інші автомобілісти при її вигляді говорили «Вау!», То кращого варіанту, ніж вінілова плівка, годі й шукати. Адже вона створена саме для того, щоб зробити автомобіль яскравим і неповторним.

Поліуретан - по-військовому надійний захист

Поліуретанова плівка - повна протилежність вінілової. Спочатку такі плівки створювалися саме для захисту. Причому для захисту військової техніки!

Під час бойових операцій в пустелі американські військові помітили, що під впливом піску лопаті вертольотів швидко зношуються. Тоді-то для їх захисту і застосували покриття з поліуретану, яке показало себе з кращого боку. Випуском захисного покриття з поліуретану займалися компанії 3М VentureShield, 3M Scotchgard Pro, Hogomaku PRO, SunTek і ORAGUARD 283, які швидко зрозуміли перспективу цього матеріалу в цивільній сфері. У підсумку запропонували інноваційне рішення для антигравійної захисту лакофарбового покриття автомобіля.

Але чим відрізняються поліуретанові плівки від вінілу, і чому вони насправді захищають автомобіль?

  • Вони нагадують гуму, а не пластик. Тому легко розтягуються і не дубіють на морозі.
  • Поліуретанова плівка 3М VentureShield, 3M Scotchgard Pro, Hogomaku PRO, SunTek мають товщину 200 мікрон а ORAGUARD 283 - 150 мікрон. З нею не страшні, наприклад, удари дверима сусідньої машини, літаючі на трасі каміння, легкий удар об стінку гаража, стовп або високий бордюр.
  • Поліуретанова плівка пропускає світло і ультрафіолет. Так що тон всіх елементів кузова залишиться однаковий, навіть якщо обклеєна лише частина з них.
  • Сіль і реагенти, які застосовуються взимку, не страшні поліуретановій антигравійній плівці. Навіть за роки жорсткої експлуатації в екстремальних умовах вона не втрачає своїх властивостей.