Лікувальний пломбір. Чи можна побороти хвороби морозивом

Морозиво - улюблені солодощі у багатьох дітей і дорослих. Погодьтесь, складно встояти перед порцією смачного пломбіру або ескімо, особливо в спеку!

Придуманий такий десерт був ще в Стародавньому Сході - 3000 років назад солодкий лід подавали до столу заможних китайців. Ванільне морозиво з'явилося в 1649 році.

І сьогодні морозиво продовжує залишатися фаворитом в солодкому раціоні кожної людини. Що там говорити, зайдіть сюди, від такого різноманіття смакоти від торгової марки "Ласунка" аж очі розбігаються і слинки течуть!

А виявляється, дехто використовує морозиво не тільки як десерт, але і як ліки. Лікування морозивом - одна з приємних теорій, яка, здавалося б, виправдовує поїдання таких ласощів в будь-яких умовах. Наприклад, ним пробують лікувати хворе горло і не тільки. Дізнаємось, чи дійсно це дієва терапія.

Морозивна терапія

Отже, одне з поширених сучасних переконань, яке повністю перекреслює попередні твердження бабусь: морозиво можна їсти для лікування ангіни. Грунтується воно на те, що в списку причин розвитку ангіни немає холоду, а значить, горлу воно не страшно.

Під час гострого тонзиліту горло сильно запалюється, розвивається набряк тканин, через це і виникає біль. Якщо ж «вдарити» по хворобі морозивом, відзначається спазм мигдалин, що призводить до погіршення кровопостачання пошкоджених ділянок і зниження набряклості. Крім того, вважається, що жири, які є в морозиві, розчиняють гній на мигдалинах. Зрозуміло, що автори такого рецепта лікування говорять, що терапія повинна бути продуманою - їсти морозиво надміру не можна, лише невеликими шматочками і переважно на початкових стадіях захворювання.

Одна з давніх рекомендацій з приводу морозива і здоров'я свідчить, що такий продукт радять використовувати при видаленні гланд. Вважається, що холод дозволяє зняти біль і заморожує травмовану область.

Є й версія, що морозивом добре лікувати мігрень. Є такі люди, у яких солодкі ласощі призводить до заспокоєння больового синдрому. Причиною знову-таки є спазм судин. В даному випадку працюють з піднебінним ганглієм, який може зреагувати позитивно на холод. Але при цьому згадується і той факт, що споживання морозива в цьому випадку може працювати в обидві сторони - як варіант, здатне посилювати головний біль.

Шоколадне морозиво, на думку народних лікарів, і зовсім може захистити від депресії. Грунтується це твердження на всіх правилах і нюансах споживання натурального шоколаду, який може і тиск коригувати, і пульс.

Також радять використовувати морозиво, особливо мова йде про фруктовий лід та інші схожі варіанти, при блювоті. Вважається, що воно дозволяє простимулювати бажання пити, що дозволяє справлятися з наслідками зневоднення в такій ситуації.

Думка лікаря

Медики ж з подібними методами лікування в переважній більшості випадків категорично не згодні. Вони стверджують, що морозиво категорично не можна при ангіні. Думка про користь морозива при такому захворюванні грунтується на тому, що холодний продукт, потрапляючи в горло, охолоджує, заморожує пошкоджені тканини і тим самим заспокоює їх і на час полегшує біль. Але це не має ніякого відношення до лікування.

Що стосується мігрені, то прийом морозива може як усунути головний біль, так і спровокувати її. Існує такий феномен, як холодовий головний біль. Якщо піднести до верхнього неба шматочок льоду або того ж морозива, відбудеться спазм, який спровокує різку зміну кровотоку - звуження або розширення судин у відповідь на холод. Таким чином передається сигнал в мозок і виникає або, навпаки, проходить головний біль.

Після видалення мигдалин існує ризик розвитку ангіни, і самостійний прийом морозива може привести до ускладнень. Крім того, до складу продукту входять цукор і молоко, здатні спровокувати ризик розвитку бактеріальної інфекції або поява мокроти і, як наслідок, кашлю. Кашель після операції вкрай небажаний, так як може стати причиною кровотечі.

Морозиво не може бути ліками ні за яких обставин. Почнемо з того, що це досить калорійний продукт, що містить молочні жири, і його вживання повинне бути обмежене.

Вживання морозива в жарку погоду викликає переохолодження в верхніх дихальних шляхах і може спровокувати розвиток гострого тонзиліту, простіше кажучи, ангіни. Це ж стосується вживання в цей період холодної води, будь-яких напоїв з холодильника.

Взагалі, літо - це один з основних періодів захворюваності на ангіну, тому морозиво є всього лише смачними ласощами і при його вживанні потрібно знати міру. При вживанні морозива слід бути обережними людям з такими хронічними захворюваннями, як тонзиліт або фарингіт. Продукт не завдасть шкоди, якщо вживати його злегка підталим, запиваючи теплим напоєм. Це дозволить уникнути переохолодження горла.

Так що лікуватися морозивом не вийде. Залишається тільки використовувати його за призначенням - в якості епізодичних ласощів. І головне - з ним не переборщувати, щоб не було надлишку жирів і цукрів. Адже зайва вага після літа і підвищення рівня цукру на позамежні значення до добра не доведуть.