Що потрібно знати при бурінні свердловини

Для комфортного проживання в заміському будинку необхідно мати нормальне водопостачання, яке не поступатиметься використовуваному в міських квартирах.

Система центрального водопостачання розташовується далеко не скрізь, тому часто здійснити підключення до неї просто неможливо. При цьому рівень споживання води в заміському будинку - досить високий, оскільки крім власних потреб, потрібно полив рослин або забезпечення достатньою кількістю води домашніх тварин. Ідеальним виходом із ситуації стане буріння на власній ділянці водозабірної свердловини. Компанія Аrtezbur пропонує дану послугу по Києву і Київській області 

Різновиди водоносних свердловин

Водоносні свердловини відрізняються між собою в залежності від того, який саме водний пласт їх живить. Всього розрізняють 3 водоносних шари:

  • грунтові води (верховодка);
  • піщані води;
  • артезіанські води.

Вреховодка залягає на глибині 4-5 м. Оскільки ці води дуже близькі до поверхні, то найчастіше мають сумнівну чистоту. У них досить часто знаходяться хвороботворні бактерії, які можуть викликати дисбактеріоз. Така вода категорично не рекомендована для вживання. Такі колодязі можуть бути використані для поливу рослин. При цьому потрібно враховувати, що в спекотне літо таке джерело повністю пересихає, тому часто буває сезонним.

Піщаний водоносний горизонт залягає глибше - приблизно на 7-10 м від поверхні і глибше. Ці води можуть бути розміщені на декількох рівнях, між якими зберігається піщаний або глиняний прошарок. Вода з такого пласта має задовільну ступінь природної фільтрації, тому може бути використана для господарських і харчових потреб. Залежно від специфіки ділянки, глибина до води становить до півсотні метрів або її може не бути взагалі.

Артезіанський водоносний шар є найглибшим і найбезпечнішим в плані чистоти. У ньому дуже великий запас води, який швидко заповнює свердловину, що виключає необхідність очікування при великому споживанні. Термін експлуатації одного джерела, зазвичай, становить до п'ятдесяти років.

Поширені способи буріння свердловин

Будь-яка свердловина являє собою вертикальне заглиблення в поверхні землі невеликого діаметра, глибина якого сягає водоносного шару. Фахівцями розроблено кілька ефективних способів буріння, які дозволяють забезпечити доступ до підземних питних запасах.

Лопатеві бури на шнеках

Дана технологія є однією з найпростіших. Вона має на увазі застосування бура з гострими лопатями, який при здійсненні оборотів поглиблюється в землю. Після деякого заглиблення нарощується шнековая колона і шлам з неї витягується вручну або рідше механічним способом. У міру поглиблення бура до нього додаються додаткові ланки, які подовжують його, забезпечуючи тим самим можливість більш глибокого занурення.

Подібна технологія є дуже ефективною, особливо при використанні на місцевостях, в грунті яких немає каменів. У разі потрапляння перешкод встановлюється бур зі спеціальними твердими напайками, які здатні дробити граніт і іншу важку породу. Шнековая технологія використовується не тільки при механічному бурінні, але навіть при ручному виконанні роботи.

Роторний гідравлічний бур

Подібне обладнання найефективніше при бурінні свердловин. Дозволяє дістатися до глибоких покладів артезіанського водоносного шару. Технологія буріння створює два способи вплив на грунт - гідравлічне розмивання і фізичне руйнування.

Устаткування для гідравлічного роторного буріння є бур, який крім руйнування грунту шляхом обертання подає вглиб одержуваної свердловиною буровий розчин під високим тиском. Рідина розмиває шлам, що забезпечує його відкачування без необхідності постійного підйому бурового інструменту.

Який свердловині віддати перевагу

У компанії Аrtezbur ви можете замовити два основних типи свердловин:

  • На пісок. Вони буряться до водоносного піску. Якість отриманої води не завжди бездоганна, а подача не перевищує 1,5 кубометрів на годину. Однак для власників дач або невеликих котеджів свердловини на пісок цілком достатньо: вони більш економічні, оскільки шари водоносного піску залягають на невеликій глибині.
  • На вапняк. Така свердловина в середньому видає 3-4 кубометра артезіанської води в годину: цієї кількості вистачає для того, щоб готувати їжу, купатися, виконувати побутову роботу, поливати город і сад і навіть наповнювати басейни. Така вода має відмінну якість і майже завжди підходить для пиття з додатковою фільтрацією. Однак вапняк залягає на набагато більшій глибині, ніж пісок, а тому вартість і обладнання такої свердловини вище, а час буріння - довший.