Який матеріал кращий для батареї опалення

Щоб в будинку було тепло і комфортно, важливо правильно підібрати опалювальний прилад. Виходити потрібно не тільки з суми, а й особливостей приміщення, трубопроводу та інших нюансів. Детально про це ми розповімо далі.

Почнемо з головного питання, яке виникає при виборі радіаторів опалення. Який матеріал надійніший: чавунний чи сталевий, а може бути, алюмінієвий? Біметалічні радіатори - а це ще що таке? Однозначної відповіді, на жаль, немає. Все залежить від того, де ви хочете встановити прилад, скільки років плануєте використовувати його до заміни і яку суму готові витратити. 

Класифікація радіаторів за матеріалом виготовлення

Сталь

Сталеві радіатори широко поширені як в приватних, так і в багатоквартирних будинках. Захисне покриття на внутрішніх стінках запобігає корозії і гарантує довгий термін експлуатації - понад 20 років. До речі, ефективні стальні радіатори PURMO, а також інших відомих виробників пропонує інтернет-магазин опалення та водопостачання TEPLOTEP.  

За конструкцією моделі бувають панельні - зварені з двох сталевих листів, трубчасті і секційні, тому легко підібрати підходящу під будь-яку кімнату.

  • Плюси: невисока вартість в порівнянні з алюмінієвими, швидкий прогрів, стійкість до перепадів тиску, висока тепловіддача, різноманіття конструктивних виконань
  • Мінуси: схильність до корозії, так як внутрішній захисний шар з часом стирається від впливу домішок у воді, чутливість до якості теплоносія, вразливість зварних швів при гідроудару у панельних радіаторів, досить велика вага.

Чавун

Всім відомі чавунні батареї, які використовувалися в радянські часи у всіх квартирах. У деяких будинках ще залишилися експонати, встановлені років 40 назад, що свідчить про їх довговічність. Складаються з декількох чавунних секцій і використовуються в системах опалення з природною циркуляцією. Зауважте, вони не підходять для автоматично регульованих систем.

Існує думка, що чавунні вироби мають застарілий дизайн. Однак сьогодні виробники пропонують цілком сучасні моделі, які впишуться в будь-який інтер'єр.

  • Плюси: стійкі до високого тиску до 15 атм, не схильні до зносу від механічного впливу піску і агресивних речовин, невибагливі до якості води
  • Мінуси: велика вага, висока теплова інерція, яка не дозволяє швидко регулювати температуру нагрівання, крихкість чавуну, бояться гідравлічних ударів, час від часу доводиться фарбувати поверхню.

Алюміній

Моделі з'явилися на ринку опалювального обладнання відносно недавно - в кінці 80-х років минулого століття, але вже встигли зайняти свою нішу, відвоювавши більше половини території у інших приладів. Обігрів здійснюється за рахунок теплового випромінювання і передачі тепла шляхом конвекції. Як правило, такі радіатори купують в приватні будинки, іноді - в багатоквартирні, але за умови використання чистого теплоносія.

  • Плюси: невелика вага, хороша тепловіддача - в 4 рази вище, ніж у чавунних, стійкість до гідроудару, алюміній легко піддається формуванню для створення секцій сучасного дизайну
  • Мінуси: схильність утворення корозії при наявності домішок металів у воді.

Біметал

Біметалічні радіатори поєднують в собі переваги алюмінієвих і сталевих. Зовні конструкція виготовлена ​​з алюмінію, а всередині - сталь. Термін служби приладів досягає 30 років. Дуже добре підходять для багатоквартирних будинків.

  • Плюси: висока тепловіддача, невелика вага, стійкість до високого тиску до 24 атм, стійкість до корозії - невисокі вимоги до якості води; стильний зовнішній вигляд.
  • Мінуси: висока ціна, чутливість до наявності кисню в теплоносії, схильність до накопичення відкладень.