Що потрібно знати про літнє підживлення грунту

Для отримання хороших урожаїв необхідно знати, які добрива потрібно вносити влітку. Щоб зібрати красиві і смачні плоди, одних лише сонця і сприятливих умов мало. Використання мінеральних комплексів дає можливість заповнити недолік тих чи інших речовин в грунті і отримати гідний результат своєї праці.

Після встановлення теплої погоди рослини вступають в стадію активної вегетації і до початку літа мають уже достатню зелену масу. Азот забезпечує швидкий ріст рослин, сприяє підвищенню врожайності. Міцне здорове листя є основою для отримання високих врожаїв.

Подальше цвітіння і плодоутворення вимагають внесення калійних і фосфорних добрив, а також мінеральних комплексів з мікроелементами. Це і є відповіддю на питання, чому навесні вносять азотні добрива, а влітку і ближче до осені - фосфорні. А на сайті terragrain.eu компанії "Террагрейн Груп" ви зможете замовити якісні польські добрива. 

Які добрива використовувати влітку

При явних ознаках азотного голодування необхідно терміново внести в достатніх кількостях необхідний елемент. Слабка рослина з нерозвиненим листям не зможе дати хороших плодів і навіть може загинути.

Три ознаки, за якими можна визначити брак азоту:

  • сповільнений ріст;
  • бліде і навіть жовтувате листя;
  • зовні кволі і хворі рослини.

Ось чому влітку (в першій його половині) вносять більше азотних добрив.

Після вступу в фазу цвітіння і при зав'язуванні плодів рослинам в значних кількостях потрібно калій. Елемент обумовлює правильний розвиток плодів, їх смак і колір. Помітити недолік калію можна по характерній вялості листя і появі по краю білого контуру з подальшим присиханням. Якщо не вжити вчасно заходів, можна втратити весь урожай.

Зокрема:

  • ягоди полуниці, малини і смородини стають дрібними, жорсткими і несмачними;
  • буряк набуває волокнисту структуру, втрачає смакові якості;
  • картопля втрачає стійкість до грибкових захворювань, бульбини набувають нерівну некрасиву форму, погіршується їх якість.

Недолік елемента можна заповнити внесенням калійних або комплексних добрив, що містять у складі азот, фосфор, калій.

Відразу після дозрівання плодів ягідних культур під кущі вносять суперфосфат в суміші з калійним добривом. При цьому не забувають рослини добре поливати - саме в цей час відбувається закладка квіткових бруньок на наступний рік. Надходження фосфору і калію в достатніх кількостях є гарантією великої кількості зав'язей.

Влітку після збирання цибулі і часнику грунт перекопують і садять сидерати. Удобрюють при перекопуванні підрослих сидератів (гірчиці, вівса).

Щодо винограду, то основний фактор, що визначає необхідність внесення добрив, - склад грунтів, на яких росте лоза. На багатих гумусом родючих ґрунтах винограду практично не потрібно підживлення азотними добривами. На збіднених і кам'янистих грунтах внесення карбаміду необхідно проводити відразу після цвітіння.

Перед цвітінням і через 8-10 днів під кущі кладуть суперфосфат в суміші з аміачною селітрою, що перешкоджає осипання квіток і зав'язі. Останню кореневу підгодівлю проводять на початку дозрівання плодів.