Основні помилки при купівлі квартири на вторинному ринку

Придбання нерухомості один з найважливіших моментів у житті людини. Вибираючи квартиру на ринку вторинного житла, майбутніх мешканців турбує безліч проблем - від стану комунікацій до адекватності сусідів. Розповімо про найбільш розповсюджені помилки покупців вторинного житла.

Погоня за низькою вартістю

Дану помилку можна без сумнівів поставити на першу позицію в топ-5 рейтингу типових помилок при придбанні квартири на вторинному ринку. Гіркий досвід тих, хто вже попався на вудку зловмисників, дозволяє стверджувати що за надзвичайно низькою ціною криється якийсь підступ.

Неадекватно низька вартість в будь-якому випадку означає будь-яку невідповідність нормам. Або продавець не чистий на руку, і хоче в найкоротші терміни реалізувати квартиру. Або в будинку сталася неприємна подія - пожежа, вбивство, неодноразовий грабіж і т. д.

Безумовно, чим нижче ціна, тим більше охочих. Кожен покупець намагається не запізнитися і скоріше придбати житло. Саме на це і сподіваються недобросовісні продавці. Але бувають випадки, коли людині в силу певних обставин дійсно необхідно терміново продати житло і виручити хоча б мінімальну суму коштів. Тому перед покупкою варто ретельно перевірити всю документацію на житло, поспілкуватися з господарем і сусідами. 

Брак знань в області нерухомості

На другому місці по «популярності» недостатня кількість знань про процеси купівлі-продажу і про супроводжуючу угоду документацію. Вторинне житло найчастіше має негативні моменти в історії свого існування. Експерти в сфері нерухомості радять детально вивчати юридичну чистоту документів на об'єкт. Якщо ви бажаєте вигідно і безпечно купити квартиру у Львові, слід отримати інформацію з наступних питань:

  • Чи було неузгоджене перепланування? Якщо продавець приховає факт несанкціонованого перепланування квартири, то внаслідок перевірки, відповідальність за таке порушення ляже на нового власника.
  • Скільки власників було у житла? Для отримання такої інформації, слід звернутися до Єдиного державного реєстру прав на нерухомість за випискою про власників об'єкта. Документ містить дані про правовласників квартири і здійснені угоди. Також отримати необхідні дані можна з виписки, отриманої з будинкової книги. Так ви дізнаєтеся про те, скільки власників у житла було раніше, і хто до сих пір прописаний в квартирі. Придбання слід відкласти до моменту, коли всі прописані мешканці (повнолітні та неповнолітні) самостійно випишуться.
  • Чи є у власника борги за комунальні послуги? Щоб упевнитися у відсутності боргів, попросіть у нинішнього власника квартири виписку про відсутність заборгованості. Якщо продавець не зможе її вам надати, значить за ним присутні борги по оплаті комунальних послуг. Довідку видають тільки за відсутності заборгованостей.

Для максимальної впевненості в чистоті паперів та правомірності дій попередніх власників, краще звернутися в юридичну консультацію, чиї фахівці володіють всіма необхідними для якісної перевірки знаннями.

Купівля неприватизованого житла

Ще однією розповсюдженою помилкою є думка про те, що можна придбати неприватизовану квартиру. Дане судження можна назвати поширеним, але невірним.

Згідно з нормами законодавства, реалізація житла, котре не пройшло процедуру приватизації неможлива. У 90-ті роки минулого століття з'явилося безліч об'єктів нерухомості, в яких були прописані неповнолітні, які не беруть участі в процесі приватизації. Згідно із законом за ними збереглося право на одноразову приватизацію після досягнення 18 років. При виборі житла з такою історією, слід бути особливо настороженим, так як діти, що досягли повноліття, можуть через суд спробувати оскаржити володіння майном.

Придбання об'єктів, переданих за правом спадкування

З великими труднощами можна зіткнутися при покупці нерухомості, переданої у спадок. Трапляються ситуації, коли один або кілька спадкоємців не обізнані про смерть власника квартири, і в будь-який час можуть заявити свої права на нерухомість. На думку експертів, захиститися від таких пригод за великим рахунком неможливо. Але убезпечити свої права на майно можна шляхом оформлення титульного страхування. Такий метод гарантує захист у випадках втрати права володіння при визнання угоди купівлі-продажу неправомірної в силу обставин невідомих покупцеві в момент придбання житла.

Також поширеною проблемою є відмова в укладенні угоди купівлі-продажу або його анулювання з причин перебування на обліку в наркологічному або психоневрологічному диспансері одного з власників. Якщо йому вдасться через суд довести свою недієздатність на момент укладання угоди, то право на нерухомість перейде до даного суб'єкту.