Популярні страви японської кухні, що містить всі ці інгредієнти - суші і сашимі, в останні десятиліття стали доступними і для жителів нашої країни. Щоб у повній мірі оцінити вишуканий смак цього японського смаколика, замовляйте смачні суші на sushiicons.com.ua на дім, так ви порадуєте сім'ю і друзів легкою, ситною і смачною вечерею, або в офіс, щоб добре перекусити, не відриваючись від роботи.
Але багато хто ставиться до них з побоюванням, відмовляючись від їх вживання з різних причин. Не варто позбавляти себе задоволення, а свій організм - численних корисних речовин. Потрібно лише правильно підходити до вибору цієї страви.
Які продукти використовуються для приготування суші?
Основою для суші є відварений рис. Він вариться в невеликій кількості води, без солі, з додаванням шматочка водорості норі для додання аромату. Потім в нього додається трохи спеціального соусу на основі оцту, і він остигає до кімнатної температури і відразу ж використовується для приготування суші.
В якості начинки для суші використовується сира, солона, маринована риба, різні морепродукти (креветки, м'ясо краба, мідії, морський гребінець).
Для отримання більш ніжного, свіжого і пікантного смаку, кухарі також додають свіжий огірок, редис, дайкон, авокадо, вершковий сир, ікру летючої риби, кунжут, васабі, зелена цибуля, кріп, салат.
Користь вживання суші
Регулярне вживання суші корисно для чоловіків і жінок будь-якого віку. Вводячи в свій раціон рис, рибу, морепродукти та овочі, ви забезпечите його:
- клітковиною, якою багатий рис;
- білками і вуглеводами - вони дають енергію, необхідну для того, щоб продуктивно працювати, вчитися, займатися спортом і відчувати себе бадьорим і повним сил;
- різноманітні мікроелементи, необхідні для нормальної роботи серцево-судинної, травної, ендокринної та нервової системи: магній, калій, йод, залізо, фосфор, фтор;
- поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6 - вживання їх є ефективною профілактикою розвитку атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань, а також старіння шкіри;
- вітаміни А, В, С, D, РР - вони підвищують імунітет, сприяють поліпшенню обміну речовин;
- васабі містить ізотіоціанати, які покращують травлення і пригнічують розвиток бактерій, що викликають карієс.
Суші ідеально підходять для тих, хто хоче схуднути. Нерідко дотримання низькокалорійних дієт призводить до погіршення стану шкіри, волосся, нігтів, зубів. Але цього не станеться, якщо регулярно їсти суші. Вони містять зовсім небагато калорій, легко засвоюються, дають тривале відчуття насичення, і забезпечують організм усім необхідним.
Ще одна поширена проблема при дотриманні дієти - вживання несмачної їжі, жорсткі обмеження, почуття голоду провокують розвиток депресій, неврозів. Цього не станеться, якщо основу дієти складуть страви японської кухні. Вони радують приємним вишуканим смаком. Існує безліч рецептів, кожен зможе вибирати суші за смаком і приємно урізноманітнити дієту.
Жирні поліненасичені кислоти і вітаміни групи В, що містяться в морській рибі і морепродуктах, авокадо, благотворно впливають на нервову систему. При такій дієті нескладно перебувати весь час у доброму гуморі, позбутися надмірної дратівливості.
Ще одна перевага суші - після їжі не виникає відчуття важкості і сонливості, тому ця вишукана страва ідеально підходять для романтичної вечері. Вибрати суші варто і для співробітників в офісі під час мозкового штурму.
Застереження до вживання суші
Як і всі продукти, суші можуть приносити не тільки користь, але і шкоду. Вони становлять небезпеку для тих, у кого риба і морепродукти провокують розвиток алергічних реакцій.
Також небажано їх надмірне вживання - більше 2-3 ролів в день, надлишок мікроелементів також шкідливий, як і їх нестача.
Більшість традиційних японських рецептів суші включають сиру рибу. Але в Україні від таких страв краще відмовитися. Японія - острівна держава, і одним з найбільш доступних продуктів для його жителів є свіжозловлена риба. Доставляти свіжої її до нас, не використовуючи заморозку, невигідно, тому кухарі можуть використовувати не свіжу, а тільки размороженную морську рибу, вживання якої менш корисно і небезпечніше. Краще вибирати рецепти з вареними морепродуктами, солоною або копченої рибою.
До суші подається соєвий соус. Він містить значну кількість солі, його надмірне вживання призводить до збільшення навантаження на нирки, появі набряків. Щоб уникнути таких негативних наслідків, не обов'язково відмовлятися від суші, але потрібно обмежити вживання соєвого соусу. Щоб підкреслити смак страви, чергуйте його з іншими традиційними добавками: васабі і маринованим імбиром.