Армія-2050: вчені розповіли про гусеничих монстрів, і піхоту майбутнього

Броньовані екзоскелети, величезні танки і піхотинці, що б'ють довгими чергами з важких кулеметів від стегна, - співробітник Дослідницької лабораторії Сухопутних військ США Олександр Котт відстежив еволюцію озброєнь за сім століть і передбачив, чим армії розвинених країн будуть воювати до середини XXI століття.

Важка піхота

Американський вчений застосував закон Мура, сформульований понад 50 років тому для прогнозування розвитку комп'ютерної техніки. За вихідні дані він узяв час створення зброї, показники швидкості і маси снаряда, мобільності і скорострільності.

Почав вчений з вивчення характеристик середньовічних арбалетів, а закінчив сучасною стрілецькою зброєю і бронетехнікою.

На думку Котта, солдат-піхотинець зразка 2050 го обов'язково буде екіпірований в обшитий бронею бойової костюм на основі екзоскелета.

Причому упаковану в такі обладунки піхоту озброять крупнокаліберними кулеметами - на кшталт китайського QJZ-89 або російського "Корда". Автор дослідження певен, що потужності сервомоторів і акумуляторів майбутнього вистачить, щоб компенсувати значну віддачу.

Зараз екзоскелети такими можливостями похвалитися не можуть, хоча стрімко розвиваються. Поки це сталевий каркас, який за рахунок хитрої системи електроприводів повторює біомеханіку м'язів і дозволяє оператору піднімати вдвічі більшу вагу, ніж здатний подужати звичайний солдат.

Монстри на гусеницях

Як зазначає в своєму дослідженні Олександр Котт, танки майбутнього будуть важити не менше 70 тонн і оснащуватися важкими за нинішніми мірками знаряддями.

Зокрема, основні бойові танки отримають гармати калібру від 152 до 155 міліметрів. У той же час учений прогнозує появу на полі бою компактних двомісних танків зі швидкістю пересування до 45 кілометрів на годину і скорострільністю до десяти пострілів в хвилину.

У світі дійсно є тенденція збільшення калібру танкових гармат. На Заході - 120 міліметрів, і це вже стало стандартом. Відомо, що в ФРН пробували розробляти 140-міліметрову гармату, яку так і не довели до стадії випробувань. Зараз, кажуть, цей проект відроджується для німецько-французького "танка майбутнього". Але поки все на папері.

Що стосується легких танків, то цією темою в світі вже мало хто займається. Зокрема, свій прототип в середині вересня представила американська General Dynamics.

Бойова машина Griffin-2 масою 38 тонн оснащена поліпшеною бронею і 120-міліметровою гарматою, аналогічної знаряддю M1A2 Abrams. Нова платформа розрахована в першу чергу на використання експедиційними і повітряно-десантними військами, в тому числі в якості авіадесантована платформи.

Сытый солдат - боеспособный солдат! И если раньше полевая кухня была в только в армейском арсенале, то сейчас выездное оборудование общепита, предлагаемое компанией «Товарищ Полковник», имеет значительный спрос среди организаторов различных мероприятий на свежем воздухе. Каша, приготовленная в военно-полевой кухне - то еще объедение!