Нові способи обробки та очищення рідин за допомогою хімічних реагентів вимагають використання відповідного дозуючого обладнання, яке буде сумісно з цими хімічними речовинами, тобто не будуть піддаватися руйнуванню при контакті з ними. Одними з найбільш найбільш використовуваних насосів для перекачування хімічних реагентів є мембранні насоси, які пропонуються на сайті https://tehnogrupp.com/katalog/nasosy-po-tipu/diafragmennye-nasosy. Вони відносяться до класу об'ємних насосів за принципом дії. За нюансам конструкції мембранні насоси також поділяються на підтипи.
Переваги мембранних насосів
Перед тим як перейти до розгляду типів мембранних насосів, перерахуємо деякі ключові переваги, завдяки яким мембранні насоси отримали широке застосування в технологічних процесах різних галузей промисловості.
До переваг мембранних насосів відносимо насамперед такі:
- перекачування рідин підвищеної в'язкості;
- дозування абразивних речовин;
- дозування агресивних хімічних середовищ;
- великий робочий ресурс;
- висока зносостійкість;
- здатність до самовсмоктування рідини;
- герметичність рідини;
- робота «в суху» без шкоди для дозуючого обладнання;
- простота технічного облуговування;
- простота установки;
- єдина видаткова деталь - мембрана;
- компактні розміри.
Конструкція і принцип роботи мембранних насосів
Переваги мембранних насосів обумовлені їх конструкцією і принципом роботи. Мембрана, або діафрагма, - це серце насоса дозатора. Залежно від типу мембранного насоса діафрагма може або міцно приєднана до корпусу дозуючого насоса, або до рухливих деталей, в разі якщо мова йде про мембранні насоси з механічним приводом.
Мембрана розділяє робочу камеру від системи створення тиску, зміни якого призводять в рух мембрану. В системі створення тиску є отвори для входу і виходу стисненого повітря. Кожний отвір має клапан, який працює тільки на вхід або вихід повітря відповідно.
Транспортування середовища через мембранний насос відбувається за рахунок коливальних рухів мембрани. Мембрана вигинається в одну і іншу сторону. Внаслідок цього, відбувається зміна тиску в робочій камері насоса дозатора, що призводить рідина в рух.
Класифікація мембранних насосів
Широта застосування мембранних насосів говорить про різноманітність модифікацій цього дозуючого обладнання. Існує кілька основних параметрів, за якими можна класифікувати мембранні насоси:
Привід мембранних насосів:
- мембранні насоси дозатори з механічним приводом;
- мембранні дозуючі насоси з гідравлічним приводом;
- мембранні насоси з пневматичним приводом;
- мембранні дозуючі насоси з електричним приводом.
Спосіб розміщення мембранних насосів:
- заглибні мембранні насоси;
- зважені мембранні насоси дозатори;
- мембранні насоси, що працюють під затокою.
Матеріал корпусу і проточної частини мембранних насосів:
- алюмінієві мембранні насоси;
- пластмасові мембранні насоси;
- сталеві мембранні насоси.